Sisukord
Välismaa
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mina olen moslem, mina olen Charlie

4 min lugemist

Eilse lõunase palvuse eel kogunes Pariisi Suure mošee juurde kõigepealt hulk ajakirjanikke ja seejärel politseinikke – kuulivestides, neist paljud nähtavalt relvastatud – ning alles siis võis näha suuremal hulgal usklikke. Inimjaht Charlie Hebdo toimetust rünnanud vendadele ja neljapäeva õhtul politseiniku tapnud kurjategijatele alles käis, lõpplahendust neile veristele sündmustele ei olnud veel näha.

Tellijale

Reede on moslemite jaoks nädala kõige olulisem päev ja siis peetakse kogukonnapalvust. Euroopa suurima, kuni viiemiljonilise moslemikogukonnaga riigi pealinna Suurde mošeesse koguneb reedeti alati palju rahvast, ent harilikult ei tooda pühakoja ja inimeste kaitseks kohale piirdeid, mille taha koguneks kümneid ajakirjanikke.

Kümmekond minutit enne palvust paistab, et iga tänaval kõndiva moslemi kohta on kolm ajakirjanikku ning meid kõiki huvitab, kuidas näevad nemad selle nädala sündmusi. Meile on praegu teada, et eelmisel päeval tapeti Pariisis islamit ettekäändeks tuues, ja tapeti ka vähemalt üks moslem. Sestap on paljudel meelel pakiline küsimus, kas see on nüüd midagi sellist, mis lööb ühiskonda parandamatu lõhe ja kasvatab võõraviha määrani, mis vallandab vastastikuse vägivalla ahela.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto