Sisukord
Välismaa
Postimees
10.01.2015
Eesti Avalikustamise hirm pani seksiotsijad maksma Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Kotkad sätivad peret looma Male Pank andis suurperele võimaluse tõestada maksesuutlikkust 1001esikülg Pevkur põhjendas Pariisi tulistamist meedia käitumisega Eesti lühiuudised Inimesed suhtusid apteekrite streiki toetavalt Meie naine Ukrainas Tuhanded eurod igatsetud koha eest Majandus Majanduse lühiuudised Puitmajatootja Timbeco püüab Eesti turgu Välismaa Mina olen moslem, mina olen Charlie Prantsuse kaks pantvangidraamat said lohutu lõpu Terror lõhub Prantsusmaad juba aastakümneid Prantsuse Vabariigi kaitsja Arvamus Päeva karikatuur Tagasivaade: abi politseile Noorelt õpitud Meie naine Ukrainas Prantsuse Vabariigi kaitsja Hiilgav langeja Mario Draghi: rahaliit kui Euroopa lõimituse lakmus Jelena Skulskaja: kuidas tagada uuel aastal hea ja halva tasakaal? Jevgenia Värä: liiga pühasid asju ei tohiks olla Juhtkiri: kampaania põlgamine on demokraatia lastehaigus Tiit Kärner: õilsate mõtete kaunis maailm Kultuur Deep house Aja auk. Mida ütles Kylie Jasonile? Segadused uue sõbrannaga Inimarenenud mõrvalugu Infokoguja saatus ja šaakali saatus Raamat ajaloogurmaanile Luulehetk – hetk luules Noorelt õpitud Kirjanik Erik Tohvri fenomen Suchet ja Poirot: rolliloome kui teadustöö Sport Kerde ja Sokk liitusid Moskva Dinamoga Hiilgav langeja Kati Tolmoff: koos lastega tagasi tippu Tartu Rock ei lasknud end kodus üllatada Habras Eesti sport vs võimas kihlveokurat Tarbija Eesmärgid annavad elule suuna AK Aja auk. Mida ütles Kylie Jasonile? Deep house Masuurikas Tagasivaade: abi politseile Luulehetk – hetk luules Infokoguja saatus ja šaakali saatus Mario Draghi: rahaliit kui Euroopa lõimituse lakmus Kirjanik Erik Tohvri fenomen Tiit Kärner: õilsate mõtete kaunis maailm Teiste sõda. Välisvõitlejad Süürias ja Iraagis Suchet ja Poirot: rolliloome kui teadustöö Arter Väikeste vabrikute buum Talveuni Külma ilma kuumad hõrgud Moeblogi: Rootsi kellad ja Pariisi lumm Viis päeva, viis kaatrit ehk veesõidunaudingu otsinguil Miamis Anu Saagim: reisipalavikust viidud Maria Avdjuško, õudne Eesti patrioot Toidublogi: kergem keedus suitsukalast Tiina Talumehe loomingu uus nägu Pool sajandit filmirullide keskel Talveuneks sobilik magamistuba Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mina olen moslem, mina olen Charlie

4 min lugemist

Eilse lõunase palvuse eel kogunes Pariisi Suure mošee juurde kõigepealt hulk ajakirjanikke ja seejärel politseinikke – kuulivestides, neist paljud nähtavalt relvastatud – ning alles siis võis näha suuremal hulgal usklikke. Inimjaht Charlie Hebdo toimetust rünnanud vendadele ja neljapäeva õhtul politseiniku tapnud kurjategijatele alles käis, lõpplahendust neile veristele sündmustele ei olnud veel näha.

Tellijale

Reede on moslemite jaoks nädala kõige olulisem päev ja siis peetakse kogukonnapalvust. Euroopa suurima, kuni viiemiljonilise moslemikogukonnaga riigi pealinna Suurde mošeesse koguneb reedeti alati palju rahvast, ent harilikult ei tooda pühakoja ja inimeste kaitseks kohale piirdeid, mille taha koguneks kümneid ajakirjanikke.

Kümmekond minutit enne palvust paistab, et iga tänaval kõndiva moslemi kohta on kolm ajakirjanikku ning meid kõiki huvitab, kuidas näevad nemad selle nädala sündmusi. Meile on praegu teada, et eelmisel päeval tapeti Pariisis islamit ettekäändeks tuues, ja tapeti ka vähemalt üks moslem. Sestap on paljudel meelel pakiline küsimus, kas see on nüüd midagi sellist, mis lööb ühiskonda parandamatu lõhe ja kasvatab võõraviha määrani, mis vallandab vastastikuse vägivalla ahela.

09.01.2015 12.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto