Sisukord
Eesti
Postimees
12.01.2015
Eesti Dilbert Türgi võitis puhkamise sihtkohana eestlaste südame Mälumäng Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Päästeameti juht: Laekvere perelt elektri äravõtmine oli vastutustundetu Mälestati Charlie Hebdo ajakirjanikke Harjumaal hukkus avariis naine 1201esikülg Reform puhastab patuseid, sotsid lähevad riskile Elukaaslased korraldasid rekordilist amfetamiiniäri Majandus Välisomanduses Eesti suurettevõtted Majanduse lühiuudised Eesti ettevõtlusesse saab investeerida ka välisaktsiaid ostes Välismaa Hamburgis rünnati ajalehetoimetust Tagaotsitav võis põgeneda Süüriasse Välismaa lühiuudised Pariisis marsiti ühiselt terrorismi vastu Arvamus Hannes Luts: Eesti vajab linnadevahelisi ronge Postimees 1910. aastal Juhtkiri: kõik on reeglipärane. Ja kõik on vale Andrus Karnau: Haapsalu raudteest Kõva sõna Margus Mihkels: lärakas tatti vastu silmi Lugeja kiri Päeva karikatuur Artemi Troitski: Charlie Hebdo - meeldetuletus tulevikust Kultuur Tallinna Klaveriduo tähistab 40. sünnipäeva Sport Spordi lühiuudised Alar Varrak pärast kaotust Kaasani Unicsile: sisse tuleb visata Lindpere: ei tea, kus ja kui kaua jätkan Kogemused aitasid tõusule Laskesuusatamises dopinguskandaal või «dopinguskandaal» Bjørgenist sai absoluutne suusakuninganna Tarbija Eesti ettevõtlusesse saab investeerida ka välisaktsiaid ostes Tartu Kunstnik ristis Supilinna ümber Paabulinnaks Ööbikulaulu loojaid innustas pärn Tartus Suusahullude tuur pani osalejad proovile Katoliku kool saab sügiseks võimla Andres Arrak: ehk ei ole veel hilja? Esmaspäevakommentaar. Vahur Kalmre: Sõna mõte. Kus sa oled? Ööbikulaulu innustas looma pärnapuu Tartus Korvpallikooli esimene tunnustus-toetus läks Elle Lapile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Antonovka on tuntud õunasort, mida Venemaal suisa rahvaõunaks (народное яблоко) peetakse. Nobelistist vene kirjaniku Ivan Bunini üks esimesi lühijutte oli ülistus sellele õunale. Kes oli aga see tuntud kirjanik, kelle arvukaid austajannasid ja ka armukesi kutsuti antonovkateks?

2. Raul Rebane demonstreerib oma Gerd Kanteri raamatus «Võimalik» entsüklopeedilisi teadmisi kirjandusklassikast vahva sõduri Švejki näitel. Nii ei olevat ta jäänud tšehhidega suheldes jänni, kui need Švejki bossi, ülemleitnant Lukáši eesnime küsisid. See on raamatus vaid ühes kohas kirjas. Mis on ülemleitnandi eesnimi?

3. Ameerika Ühendriikides asuv Lake Mead on oma nime saanud insener Edward Meadi järgi. Mille poolest on see veekogu USA rekordiomanik?

4. Ta oli paljude haiguskindlate sortide (talirukkid «Viku» ja «Elvi», kartul «Sarme», tomatid «Erk», «Mato», «Piibe», «Varto» ja «Visa») üks autoreid. Teda peetakse esimeseks paprika propageerijaks ja kasvatamise alustajaks Eestis. Kes oli see mitmekülgselt võimekas ja andekas põllumajandusteadlane, tunnustatud mükoloog, aiandushuviline ja meisterlik korvipunuja?

5. Louis Vuitton Speedy (1930), Alma (1934), Hermès Kelly (1935), Gucci Jackie (1958), Bottega Veneta The Knot (1978), Hermès Birkin (1984), Christian Dior Lady Dior (1994), Longchamp Le Pliage (1994), Fendi Baguette (1997), Salvatore Ferragamo Sofia (2009), Mulberry Alexa (2010), Céline Trapeze (2011), Burberry Prorsum Bloomsbury (2014). Mis need on?

--------------------------

Vastused:

1. Anton Tšehhov.

2. Jindřich ehk saksa Heinrich.

3. Suurim veehoidla.

4. Kaljo Kask.

5. Naiste kultuseseme staatuse omandanud käekotid.

Seotud lood
    10.01.2015 13.01.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto