Sisukord
Arvamus
Postimees
12.01.2015
Eesti Dilbert Türgi võitis puhkamise sihtkohana eestlaste südame Mälumäng Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Päästeameti juht: Laekvere perelt elektri äravõtmine oli vastutustundetu Mälestati Charlie Hebdo ajakirjanikke Harjumaal hukkus avariis naine 1201esikülg Reform puhastab patuseid, sotsid lähevad riskile Elukaaslased korraldasid rekordilist amfetamiiniäri Majandus Välisomanduses Eesti suurettevõtted Majanduse lühiuudised Eesti ettevõtlusesse saab investeerida ka välisaktsiaid ostes Välismaa Hamburgis rünnati ajalehetoimetust Tagaotsitav võis põgeneda Süüriasse Välismaa lühiuudised Pariisis marsiti ühiselt terrorismi vastu Arvamus Hannes Luts: Eesti vajab linnadevahelisi ronge Postimees 1910. aastal Juhtkiri: kõik on reeglipärane. Ja kõik on vale Andrus Karnau: Haapsalu raudteest Kõva sõna Margus Mihkels: lärakas tatti vastu silmi Lugeja kiri Päeva karikatuur Artemi Troitski: Charlie Hebdo - meeldetuletus tulevikust Kultuur Tallinna Klaveriduo tähistab 40. sünnipäeva Sport Spordi lühiuudised Alar Varrak pärast kaotust Kaasani Unicsile: sisse tuleb visata Lindpere: ei tea, kus ja kui kaua jätkan Kogemused aitasid tõusule Laskesuusatamises dopinguskandaal või «dopinguskandaal» Bjørgenist sai absoluutne suusakuninganna Tarbija Eesti ettevõtlusesse saab investeerida ka välisaktsiaid ostes Tartu Kunstnik ristis Supilinna ümber Paabulinnaks Ööbikulaulu loojaid innustas pärn Tartus Suusahullude tuur pani osalejad proovile Katoliku kool saab sügiseks võimla Andres Arrak: ehk ei ole veel hilja? Esmaspäevakommentaar. Vahur Kalmre: Sõna mõte. Kus sa oled? Ööbikulaulu innustas looma pärnapuu Tartus Korvpallikooli esimene tunnustus-toetus läks Elle Lapile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Artemi Troitski: Charlie Hebdo - meeldetuletus tulevikust

4 min lugemist
Tuntud Vene ajakirjanik ja muusikakriitik, Eestisse elama asunud Artemi Troitski. FOTO: Toomas Huik

Ajakirjanik Artemi Troitski koostas edetabeli neist, kes kaugemale vaadates võitsid või kaotasid Charlie Hebdo tragöödiast, unustamata ka Eestit.

Tellijale Tellijale

Oma mastaabilt jääb 2015. aasta 7. jaanuari tragöödia loomulikult 2001. aasta 11. septembrile alla, aga emotsionaalne šokk on täiesti võrreldav. Võib öelda, et Euroopa või vähemalt Prantsusmaa sai nüüd oma «kaksiktornid». Islamistide rünnaku tagajärjed New Yorgis olid ajaloolised: maailm muutus, kohe väga palju ja halvemuse poole. Praegu armastatakse lobiseda kolmandast (mõne arvestuse kohaselt juba isegi neljandast) maailmasõjast, aga kui see ka on alanud, siis just tol soojal sügispäeval. Pariisis toimunu on selle sõja järjekordne episood, millel võivad olla oma tagajärjed. Minu arvates pigem lokaalseid kui globaalsed, kuid Euroopa jaoks siiski üsna tõsised.

Sellest ma tahangi kirjutada, esitades omamoodi edetabeli, milles hinnatakse nii või teisiti Euroopa ja muslimite vahekorda segatud osapoolte võite, kaotusi ja väljavaateid. Seda skaalal pluss viiest (maksimaalne kasu) miinus viieni (katastroof). Tahan kohe öelda sedagi, et asjaolu, et keegi sai terroriteost kasu, ei tähenda sugugi, nagu meeldib mõista anda vandenõuteoreetikutele, et ta oleks tulistamise ka korraldanud. Ma olen täitsa kindel, et mingeid salakavalaid poliitikuid fanaatikute selja taga ei seisnud.

10.01.2015 13.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto