Sisukord
Arvamus
Postimees
12.01.2015
Eesti Dilbert Türgi võitis puhkamise sihtkohana eestlaste südame Mälumäng Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Päästeameti juht: Laekvere perelt elektri äravõtmine oli vastutustundetu Mälestati Charlie Hebdo ajakirjanikke Harjumaal hukkus avariis naine 1201esikülg Reform puhastab patuseid, sotsid lähevad riskile Elukaaslased korraldasid rekordilist amfetamiiniäri Majandus Välisomanduses Eesti suurettevõtted Majanduse lühiuudised Eesti ettevõtlusesse saab investeerida ka välisaktsiaid ostes Välismaa Hamburgis rünnati ajalehetoimetust Tagaotsitav võis põgeneda Süüriasse Välismaa lühiuudised Pariisis marsiti ühiselt terrorismi vastu Arvamus Hannes Luts: Eesti vajab linnadevahelisi ronge Postimees 1910. aastal Juhtkiri: kõik on reeglipärane. Ja kõik on vale Andrus Karnau: Haapsalu raudteest Kõva sõna Margus Mihkels: lärakas tatti vastu silmi Lugeja kiri Päeva karikatuur Artemi Troitski: Charlie Hebdo - meeldetuletus tulevikust Kultuur Tallinna Klaveriduo tähistab 40. sünnipäeva Sport Spordi lühiuudised Alar Varrak pärast kaotust Kaasani Unicsile: sisse tuleb visata Lindpere: ei tea, kus ja kui kaua jätkan Kogemused aitasid tõusule Laskesuusatamises dopinguskandaal või «dopinguskandaal» Bjørgenist sai absoluutne suusakuninganna Tarbija Eesti ettevõtlusesse saab investeerida ka välisaktsiaid ostes Tartu Kunstnik ristis Supilinna ümber Paabulinnaks Ööbikulaulu loojaid innustas pärn Tartus Suusahullude tuur pani osalejad proovile Katoliku kool saab sügiseks võimla Andres Arrak: ehk ei ole veel hilja? Esmaspäevakommentaar. Vahur Kalmre: Sõna mõte. Kus sa oled? Ööbikulaulu innustas looma pärnapuu Tartus Korvpallikooli esimene tunnustus-toetus läks Elle Lapile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Karnau: Haapsalu raudteest

2 min lugemist
Andrus Karnau FOTO: Pm

Kõige äkilisem Haapsalu raudtee taastaja on Keskerakond, mille majandusprogramm lubab Rohukülani ulatuva rööbastee investeeringut 2017. See tähtaeg on sedavõrd lähedal, et kõlab uskumatuna. Umbes niisama uskumatuna kui perekond Helmete juhitud konservatiivide lubadus rajada võimule saades riiklik kommertspank. Et pangal jumet oleks, peaksid konservatiivide meelest  kõik riigiasutused niisamuti selle vahendusel arveldama hakkama. Pole raske arvata, et isegi siis, kui Mart Helmest saaks peaminister, ei oleks tal jõudu pöörase ettepaneku teostamiseks.

Tellijale Tellijale

Igal maakonnal on oma unistus. Ida-Virumaal põlevkivi, saarlastel Leedo praamid ja läänlastel raudtee. Hea poliitik teab oma valijate unistusi. Nii pole ime, et nende valimiste eel on kõik neli parlamendierakonda lubanud taastada Haapsalu raudtee. Mõned agaramad kuni Rohukülani. Viimane on sadam, kust Hiiumaa ja Vormsi parvlaevad käivad, Haapsalust 9 kilomeetrit veel edasi.

Haapsalu raudteel oleks selles mõttes jumet, et riik on Euroopa raha toel rööbastee kuni Riisipereni uuendanud. Uued oranžid elektrirongid vuhisevad sinna, kunagisse suurde ühismajandi keskusse, mis nii nagu paljud teised sarnased maakohad iga aastaga aina inimtühjemaks jäävad. Rongid seisavad seal, ootavad tagasisõiduaega ja vuhisevad siis tagasi Keila ja Tallinna poole, kus jätkub juba nii elanikke kui ka rongireisijaid.

10.01.2015 13.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto