Sisukord
Välismaa
Postimees
12.01.2015
Eesti Dilbert Türgi võitis puhkamise sihtkohana eestlaste südame Mälumäng Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Päästeameti juht: Laekvere perelt elektri äravõtmine oli vastutustundetu Mälestati Charlie Hebdo ajakirjanikke Harjumaal hukkus avariis naine 1201esikülg Reform puhastab patuseid, sotsid lähevad riskile Elukaaslased korraldasid rekordilist amfetamiiniäri Majandus Välisomanduses Eesti suurettevõtted Majanduse lühiuudised Eesti ettevõtlusesse saab investeerida ka välisaktsiaid ostes Välismaa Hamburgis rünnati ajalehetoimetust Tagaotsitav võis põgeneda Süüriasse Välismaa lühiuudised Pariisis marsiti ühiselt terrorismi vastu Arvamus Hannes Luts: Eesti vajab linnadevahelisi ronge Postimees 1910. aastal Juhtkiri: kõik on reeglipärane. Ja kõik on vale Andrus Karnau: Haapsalu raudteest Kõva sõna Margus Mihkels: lärakas tatti vastu silmi Lugeja kiri Päeva karikatuur Artemi Troitski: Charlie Hebdo - meeldetuletus tulevikust Kultuur Tallinna Klaveriduo tähistab 40. sünnipäeva Sport Spordi lühiuudised Alar Varrak pärast kaotust Kaasani Unicsile: sisse tuleb visata Lindpere: ei tea, kus ja kui kaua jätkan Kogemused aitasid tõusule Laskesuusatamises dopinguskandaal või «dopinguskandaal» Bjørgenist sai absoluutne suusakuninganna Tarbija Eesti ettevõtlusesse saab investeerida ka välisaktsiaid ostes Tartu Kunstnik ristis Supilinna ümber Paabulinnaks Ööbikulaulu loojaid innustas pärn Tartus Suusahullude tuur pani osalejad proovile Katoliku kool saab sügiseks võimla Andres Arrak: ehk ei ole veel hilja? Esmaspäevakommentaar. Vahur Kalmre: Sõna mõte. Kus sa oled? Ööbikulaulu innustas looma pärnapuu Tartus Korvpallikooli esimene tunnustus-toetus läks Elle Lapile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pariisis marsiti ühiselt terrorismi vastu

4 min lugemist
Eile Pariisi tänavatel meelt avaldanud erineva rahvusliku ja religioosse taustaga tuhandeid inimesi ühendas vastuseis vägivallale. FOTO: Mihkel Maripuu

Suurel solidaarsusmarsil ei ole näha enam sellist vaikset leinameeleolu, mis valitses marsi alguspunktiks olnud Vabariigi väljakul päev varem. Rahvas plaksutab ja laulab ning skandeerib üheskoos «Charlie! Liberté!».

Tellijale Tellijale

Ehkki Pariisi suur ühtsusmarss algab ametlikult Eesti aja järgi alles kell neli õhtul, koguneb rahvas Vabariigi väljakule juba hommikust saadik. Sama teevad politseinikud – siseminister Bernard Cazeneuve’i teatel oli eilseks Pariisi koondatud enam kui 2000 politseinikku ja 1350 sõdurit.

Metroosõit Pariisis on suure sündmuse puhul kõigile tasuta ning ehkki marsi teele jäävatel tänavatel asuvad metroopeatused on suletud, kasutavad marsile suunduvad inimesed seda võimalust agaralt. Keskpäeval näeb platsil juba tuhandeid inimesi, kellest paljud kuulutavad «Mina olen Charlie». Müüakse sama kirjaga särke ja Prantsuse lippe, paljud kerivad lahti kodust kaasa võetud riigilipu ja nii näeb väljakul juba ka näiteks Ukraina, Hispaania ja Türgi lippe. Sõnavabaduse sümbolina püsti hoitavaid pliiatseid on kaasa võetud igas mõõdus.

10.01.2015 13.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto