Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

«Rakett 69» stardib taas

15 Eesti taibukamat noort astuvad peatselt taas televõistlusse, et selgitada välja, kes on nende hulgast kõige taibukam.

Ahhaa teaduskeskuses hakkab jälle õhk täna pingest särisema, sest üle Eesti on kokku tulnud gümnasistid ja tudengid, kes ihkavad kohta nutivõistluses «Rakett 69». Saatesse pääseb 15 noort ja viie ülesandega teadustakistusrada paneb esimeses saates proovile ka kõige targemad pead. Edasi saavad vaid need, kes suudavad muljet avaldada tipptasemel teadlastele Aigar Vaigule, Mart Noormale, Heli Luknerile ja Riin Tammele.

Taibude heitlust kajastava saatesarja produtsent Kaspar Kaljas selgitab, et kohtunikud käisid esmalt koolides, tutvustasid projekti ning selle tulemusena asus saatesse kandideerima 70 noort, kellest valiti välja 15. «Nemad hakkavadki saadetes omavahel võistlema ja igas saates langeb läbi teadusduelli välja üks võistleja,» avaldab Kaljas.

Kokku tuleb 16 saadet ja need jagunevad kaheks. Esimesed üheksa saadet kajastavad võistkondlikku võistlust (neis selgub ühe võistkonna nõrgim lüli, kes peab lahkuma), viimastes võisteldakse individuaalselt.

«Rakett 69» peaauhind on 10 000-eurone teadusstipendium, mille paneb välja Eesti Teadusagentuur, kuid tänavu tuleb sellele lisa. «Kolm finalisti võivad endale valida ükskõik millise eriala Tartu Ülikoolis (välja arvatud arstiteaduskond) või Tallinna Tehnikaülikoolis,» tähendab Kaspar Kaljas.

Esimene saade jõuab eetrisse täna õhtul, võitja selgub 9. mail.

Pildiallkiri

Heitlus on alanud: taibud üle Eesti saates «Rakett 69».

16.01.2015 19.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto