Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Jaak Allik: mida lubada eestivenelastele?

3 min lugemist
Jaak Allik FOTO: Peeter Langovits

Vene noorte puhul on mõistlikuks eesmärgiks hea eesti kõnekeele omandamine ning arusaamatuks jääb, miks näiteks Eesti ajalugu, kus taotluseks on ju meiega sarnase ajaloomõistmise omandamine, peab vene noortele õpetama neile vähem arusaadavas eesti keeles, kirjutab Jaak Allik (SDE).

Tellijale

Mul on kahju Eerik-Niiles Krossi ja Yoko Alenderi IRList lahkumisest, sest nende alustatud sisuline diskusioon suhtumise üle eestivenelastesse, mis võttis vahepeal parteiülese iseloomu, on nüüdseks sumbunud. Kindlasti pole põhjust lugeda Krossi Venemaa-sõbralikuks poliitikuks. Seda märgilisem on, et just tema tõstatas vajaduse teha selget vahet meie suhtumises tänapäeva Venemaa riiklikku poliitikasse ja Eestis alaliselt elavaisse vene rahvusest kaasmaalastesse, nähes just selles võtit meie sisejulgeoleku püsivamaks tagamiseks.

SDE esimees Sven Mikser sõnastas selle probleemi väga täpselt: «Just praegu on aeg öelda Eestis elavatele inimestele: me oleme koos. Me tahame, et te oleksite meiega ja meie poolt. Ja me tahame olla teie poolt.»

12.01.2015 14.01.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto