Sisukord
Eesti
Postimees
13.01.2015
Eesti Dilbert Lapsed üksi kodus, vanemad välismaal tööl Male Horoskoop Palju õnne Mälumäng Elektrilevi: meie neid ei kiusa Tagakülg Keeleinspektsioon algatas Keskerakonna plakatite suhtes menetluse Kohtu all olev Vaarmann on valimisnimekirjas kõrgel kohal Elektrilevi lahendab väljalülitatud vooluga kodude probleemi Komisjon ei toeta õigeusujõulude pühaks muutmist Eesti lühiuudised Eestlased suhtuvad arengumaade abistamisse tõrksalt Eesti ainus päikesepark seisab kaks aastat jõude Majandus Majanduse lühiuudised Ameerika oaasike Kohtla-Järvel Välismaa Hirmuavaldustele vaatamata võtab Jaapan esimese superriigina kasutusele isikukoodid AirAsia lennuki otsingutes tehti läbimurre Arvamus Juhtkiri: Euroopa peab rääkima vägivallatsejatega neile arusaadavas keeles Jaak Allik: mida lubada eestivenelastele? Anvar Samost: kuidas saada eestlaseks? Edward Lucas: kollektiivne argus Postimees 1932: Peipsitagused kalurid oma muredest Priit Pullerits: kurjad solvujad Päeva karikatuur Karel Rivis: patsientide huvid ohus Kultuur «Leviaatani» võit tuli igati teenitult Samahästi kui võitja NO99 teeb ajalugu Sport Spordi lühiuudised Kullamäe: vastased mängivad head korvpalli Dopinguga või dopinguta – Eesti kulturistide kaks leeri Kahe ärahellitatud suurkuju duell jättis innovaatori varju Tarbija Auto tungib elektroonikanäitusele Tartu Altari ette kerkivad tellingud Vanapaberi kogumiskohad tulevad tagasi Rock püüab eurosarja vahegrupis esimest võitu Jõgevamaa vald tahab liituda Tartumaaga Iluvõimlemise ilusad ja valusad küljed Nutitelefon sõidutab kardinaid Tartu linna probleemseimad tondilossid Omanikku saab sundida vaid siis, kui lobudik muutub ohtlikuks Linn lammutas Raadil kümneid tondilosse Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Lapsed üksi kodus, vanemad välismaal tööl

3 min lugemist
Rohkem kui 650 peres kasvavad lapsed omapäi. FOTO: Allikas: Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse RAKE uuring «Välismaal töötavate vanemate ja Eestis elavate lastega pered: parimad praktikad ja võimalikud ohud»

Vanemad, kes lähevad välismaale tööle ja jätavad lapsed Eestisse, peavad seda otsust pere siseasjaks ning häbenevad isegi laste koolile sellest rääkida, tundes end sisimas süüdi, et lapsed ajutiselt maha jätavad.

Tellijale

«Vanemad ei taha oma välismaale tööleminekust teatada, sest tunnetavad seda sammu kui laste hooletusse jätmist, ja keelavad ka lastel koolis sellest rääkida,» tõdes Tartumaa Lähte gümnaasiumi direktor Üllar Loks. Lähte koolis on pidevalt 10–15 peret, kust vähemalt üks vanem on välismaal tööl.

Direktorile ei meenu, et ükski vanem oleks koolile oma välismaale minekust teada andnud. «Ükski laps ei räägi sellest ja kui teada saame, siis kuidagi kaude,» lausus Loks.

Sotsiaalministeeriumi tellitud ja Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse RAKE tehtud uuring peredest, kus mõlemad vanemad (või üksikvanem) on välismaale tööle läinud ning lapsed Eestisse jäänud, jõudis sisuliselt samale järeldusele.

12.01.2015 14.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto