P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

«Rakett 69» stardib taas

Verni Leivak
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Heitlus on alanud: taibud üle Eesti saates «Rakett 69».
Heitlus on alanud: taibud üle Eesti saates «Rakett 69». Foto: ERR

Viisteist Eesti taibukamat noort astuvad peatselt taas televõistlusse, et selgitada välja, kes on nende hulgast kõige nutikam.

Ahhaa teaduskeskuses hakkab täna jälle õhk pingest särisema, sest üle Eesti on kokku tulnud gümnasistid ja tudengid, kes ihkavad kohta nutivõistluses «Rakett 69». Saatesse pääseb 15 noort ja viie ülesandega teadustakistusrada paneb esimeses saates proovile ka kõige targemad pead. Edasi saavad vaid need, kes suudavad muljet avaldada tipptasemel teadlastele Aigar Vaigule, Mart Noormale, Heli Luknerile ja Riin Tammele.

Taibude heitlust kajastava saatesarja produtsent Kaspar Kaljas selgitab, et kohtunikud käisid esmalt koolides, tutvustasid projekti ning selle tulemusena asus saatesse kandideerima 70 noort, kellest valiti välja 15. «Nemad hakkavadki saadetes omavahel võistlema ja igas saates langeb läbi teadusduelli välja üks võistleja,» avaldab Kaljas.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles