Sisukord
Tänane leht
Postimees
14.01.2015
Eesti Haigusteoht sunnib doonoriverd põhjalikult uurima Paet võib naasta europarlamendist ministriks Dilbert Horoskoop Male Mälumäng Tagakülg Palju õnne Eestlased naasevad Estcoy-1 missioonile Ilmaskisofreenia: kord tuisk, kord sula Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Enim annetusi tehti Reformierakonnale Nooruk pussitas pisivõla pärast koolivenda Uudelepp: loobumisplaanidega salatsemine on info varjamine Majandus Majanduse lühiuudised Alkoholitootjad siunavad riiki Arengufond on kriisis Välismaa Eestlased naasevad Estcoy-1 missioonile Külma sõja ajal riigi mineerinud Šveits vabastas nüüd taas vanad sillad lõhkeainest Kamouss: nõjajahid on jälle moes! Pöördu islamisse või lõpetad põrgus Välismaa lühiuudised Zolitūde tragöödiaga seoses esitati esimesed süüdistused Arvamus Vahetund Postimehega Sigrid Kõiv: ise kasvavad Postimees 1900. aastal Olev Remsu: infantiilsus, ei muu Juhtkiri: uus kevad või suletud aknad Rait Maruste: teadmiste- või teadmatusepõhine Eesti Karel Rivis: patsientide huvid ohus Kultuur Kunstiaasta aruanne Sport Liiga parim kaitse lämmatas Rocki rünnaku Parteisid ei huvita rahva tervis ega sport Spordi lühiuudised Sergei Zenjov: sain Torpedost kõik, mida tahtsin Tarbija Haigusteoht sunnib doonoriverd põhjalikult uurima Tartu Uutesse hoidudesse lisandub iga päev mudilasi Tartu linn loobub aastalõpuballi toetamisest Tartusse lisandub kaks linnaliinibussi Lihtne töö nõuab nutikat töötajat Nils Niitra: lülitage palun see firma välja! Ilmataat nörritab uisuplatsimeistreid Kajar Lember: avalik raha ja salapärased sõnad Linlased rikkusid välinäitust vaadates seadust Ehitusega katusel hävib tavatu kunstiteos Noored astuvad esimese sammu karjääriredelil Väärikus ja vastutustunne kaaluvad hinded üles Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kunstiaasta aruanne

6 min lugemist
Merike Estna-Sinine laguun Kumus. Estna võitis möödunud aastal ka Konrad Mäe preemia. FOTO: Kumu

On jaanuar 2015 ja läinud kunstiaasta kohta kokkuvõtteid teha poleks enam erilist mõtet, kui need ei viitaks ühtlasi sellele, mis siis ikkagi tegelikult ka praegu ümberringi toimub. Uus põlvkond tuleb peale ennekõike maalis ning skulptuuris ja installatsioonikunstis, kuid muuseumid ja näitusemajad tegelevad tarmukalt ka ennast juba kohalikku kunstiajalukku sisse kirjutanud põlvkondade põlistamisega, nii et aktiivsust on olnud vist igal võimalikul rindel. Tõusukõverat pidi üles liigub ka kunstitrükiste kirjastamine.

Tellijale Tellijale

Kunst.ee peatoimetaja Andreas Trossek vaatab tagasi möödunud kunstiaastale. Silma jäi talle näiteks Eesti Kunstiakadeemia lõputu rännak, mille peab lõpule viima juba jaanuari lõpul valitav uus rektor.

13.01.2015 15.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto