Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
14.01.2015
Eesti Haigusteoht sunnib doonoriverd põhjalikult uurima Paet võib naasta europarlamendist ministriks Dilbert Horoskoop Male Mälumäng Tagakülg Palju õnne Eestlased naasevad Estcoy-1 missioonile Ilmaskisofreenia: kord tuisk, kord sula Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Enim annetusi tehti Reformierakonnale Nooruk pussitas pisivõla pärast koolivenda Uudelepp: loobumisplaanidega salatsemine on info varjamine Majandus Majanduse lühiuudised Alkoholitootjad siunavad riiki Arengufond on kriisis Välismaa Eestlased naasevad Estcoy-1 missioonile Külma sõja ajal riigi mineerinud Šveits vabastas nüüd taas vanad sillad lõhkeainest Kamouss: nõjajahid on jälle moes! Pöördu islamisse või lõpetad põrgus Välismaa lühiuudised Zolitūde tragöödiaga seoses esitati esimesed süüdistused Arvamus Vahetund Postimehega Sigrid Kõiv: ise kasvavad Postimees 1900. aastal Olev Remsu: infantiilsus, ei muu Juhtkiri: uus kevad või suletud aknad Rait Maruste: teadmiste- või teadmatusepõhine Eesti Karel Rivis: patsientide huvid ohus Kultuur Kunstiaasta aruanne Sport Liiga parim kaitse lämmatas Rocki rünnaku Parteisid ei huvita rahva tervis ega sport Spordi lühiuudised Sergei Zenjov: sain Torpedost kõik, mida tahtsin Tarbija Haigusteoht sunnib doonoriverd põhjalikult uurima Tartu Uutesse hoidudesse lisandub iga päev mudilasi Tartu linn loobub aastalõpuballi toetamisest Tartusse lisandub kaks linnaliinibussi Lihtne töö nõuab nutikat töötajat Nils Niitra: lülitage palun see firma välja! Ilmataat nörritab uisuplatsimeistreid Kajar Lember: avalik raha ja salapärased sõnad Linlased rikkusid välinäitust vaadates seadust Ehitusega katusel hävib tavatu kunstiteos Noored astuvad esimese sammu karjääriredelil Väärikus ja vastutustunne kaaluvad hinded üles Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu linn loobub aastalõpuballi toetamisest

1 min lugemist
Vanemuise aastalõpuball. FOTO: Margus Ansu

Tartu linnavalitsus otsustas hiljutise traditsioonilise aastalõpuballi korralduskulude katteks reservfondist maksta 18 000 eurot, kuid linnapea Urmas Klaasi sõnul ei ole küsimus niivõrd selles, kuidas toetust maksta, vaid kas üldse maksta.

«Küsimus on, kuidas selle balliga edasi läheme,» sõnas Klaas. «Sellel aastal tõesti oli see reservfondist rahastatud. Kas see on kultuurisündmus või traditsiooni jätkamine ja kombe täitmine, selle võrra me kultuuri vähem ei rahasta. Ball on üsna ülerahvastatud. Linnavalitsus ja Vanemuine saadavad kutseid, ballipileteid ka müüakse.»

Klaas ütles, et on kaks valikut. Esiteks, kas teha tõesti Vanemuise ja linnavalitsuse ühine aastalõpuball, kuhu saab ainult kutsetega, või teiseks, et see on täielikult kommertsüritus, mille korraldab Vanemuine koos kontserdimajaga ja kõik piletid on müügis.

«Kes tahab, see ostab. Siis ei ole ballil kahte kategooriat külalisi,» nimetas ta.

Klaas ütles, et isiklikult toetab ta viimast varianti, sest linnapea vastuvõtt on juba 23. veebruaril.

«See traditsioon toimib, on pidulik üritus,» rääkis Klaas. «Taas olen palunud selleks päevaks traditsiooni kohaselt peaministri kõnet pidama. Peaminister on kinnitanud oma tulekut ja et ta kõne peab. Mina olen öelnud, et läheme edasi 23. veebruari vastuvõtu arendamisega. See on tähtsündmus Tartu linnas, arvestades Tartu rolli Eesti omariikluse arengus.»

Kevadel linnapeaks saanud Klaas ütles, et sellel aastal olid otsused juba tehtud ja ta ei pidanud õigeks hakata poolel teel hobuseid vahetama. Järgmisel aastal peab tema sõnul aga olema selgus majas: linn teeb esindusliku vastuvõtu 23. veebruaril ja Vanemuise poolt on aastalõpuball.

Läinud aastavahetuse ballil oli 1700 külalist.

Seotud lood
13.01.2015 15.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto