Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kamouss: nõjajahid on jälle moes!

Abdul Adhim Kamoussi sõnul on sõjad Afganistanis ja Iraagis süvendanud islamimaailma ning lääne vastasseisu. FOTO: Facebook

Abdul Adhim Kamouss (37) on sündinud Marokos, kuid üles kasvanud ja kõrghariduse omandanud Saksamaal. Moslemiringkondades nähakse teda mõjuka Berliini imaamina – ta jutlustab kolmes erinevas mošees, õpilased austavad ja kiidavad teda. Saksa avalikkus seostab Kamoussi aga radikaalse salafismiga ning meedia nimetab teda jutupaunikust demagoogiks. Vestlesin temaga jäätisekohvikus Berliini Weddingu linnaosas, kus elab palju immigrante. Kamouss erines pildist, mille olid mulle maalinud Saksa lehtede artiklid. Tal olid seljas tavalised riided, silma torkas vaid tema rangelt hoolitsetud must habe ning imamah (valge turban – toim). Ta rääkis araabia varjundiga head saksa keelt emotsionaalselt, ent üldiselt sõbralikult.

Tellijale Tellijale

Vältimaks arusaamatusi, küsin teilt kohe: mis nime kannab islamiliikumine, mida esindate?

Ma ei kuulu ühessegi liikumisse ega poliitilisse voolu. Vastupidi, olen selle vastu, et islamis ollakse jagunenud gruppidesse ja vooludesse. Olen moslem ja kuulun pooleteise miljardi suurusesse islamikogukonda.

13.01.2015 15.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto