Sisukord
Tartu
Postimees
14.01.2015
Eesti Haigusteoht sunnib doonoriverd põhjalikult uurima Paet võib naasta europarlamendist ministriks Dilbert Horoskoop Male Mälumäng Tagakülg Palju õnne Eestlased naasevad Estcoy-1 missioonile Ilmaskisofreenia: kord tuisk, kord sula Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Enim annetusi tehti Reformierakonnale Nooruk pussitas pisivõla pärast koolivenda Uudelepp: loobumisplaanidega salatsemine on info varjamine Majandus Majanduse lühiuudised Alkoholitootjad siunavad riiki Arengufond on kriisis Välismaa Eestlased naasevad Estcoy-1 missioonile Külma sõja ajal riigi mineerinud Šveits vabastas nüüd taas vanad sillad lõhkeainest Kamouss: nõjajahid on jälle moes! Pöördu islamisse või lõpetad põrgus Välismaa lühiuudised Zolitūde tragöödiaga seoses esitati esimesed süüdistused Arvamus Vahetund Postimehega Sigrid Kõiv: ise kasvavad Postimees 1900. aastal Olev Remsu: infantiilsus, ei muu Juhtkiri: uus kevad või suletud aknad Rait Maruste: teadmiste- või teadmatusepõhine Eesti Karel Rivis: patsientide huvid ohus Kultuur Kunstiaasta aruanne Sport Liiga parim kaitse lämmatas Rocki rünnaku Parteisid ei huvita rahva tervis ega sport Spordi lühiuudised Sergei Zenjov: sain Torpedost kõik, mida tahtsin Tarbija Haigusteoht sunnib doonoriverd põhjalikult uurima Tartu Uutesse hoidudesse lisandub iga päev mudilasi Tartu linn loobub aastalõpuballi toetamisest Tartusse lisandub kaks linnaliinibussi Lihtne töö nõuab nutikat töötajat Nils Niitra: lülitage palun see firma välja! Ilmataat nörritab uisuplatsimeistreid Kajar Lember: avalik raha ja salapärased sõnad Linlased rikkusid välinäitust vaadates seadust Ehitusega katusel hävib tavatu kunstiteos Noored astuvad esimese sammu karjääriredelil Väärikus ja vastutustunne kaaluvad hinded üles Meelelahutus Koomiks Sudoku

Linlased rikkusid välinäitust vaadates seadust

2 min lugemist
Novembris Poe tänaval üles pandud välinäitus sai linnavalitsuselt eile ka kasutusloa. FOTO: Margus Ansu

Novembris pandi rahvusarhiivi algatusel Poe ja Küüni tänava nurgale neli stendi Esimese maailmasõja näitusega, eilsel istungil andis linnavalitsus selle rajatise kasutusloa. Kas seni üldse tohtis näitust näidata ja vaadata?

Tellijale Tellijale

Välinäituse valgustahvlite kasutusloa andmine seisis samas korralduses, kus Kalevi 11 kortermaja ja kahe veetorustiku kasutusloa andmine. Keegi pidi dokumendid vormistama ja need istungiks ette valmistama.

«Oeh,» oli abilinnapea Jarno Lauri esimene reaktsioon teema tõstatamisel. «See on meie tõlgendus rajatisest, mis on avalikkusele suunatud. Meie juristid hindavad ehitusseadust selliselt, et kui rajatis on avalikkusele ligipääsetav, inimesed kõnnivad seal ümber, toksivad, puudutavad käega, siis peab linn olema veendunud selle ohutuses, ja sellepärast peab andma ka kasutusloa.»

Laur lisas, et tema meelest võiksid need tahvlid seal ka kasutusloata olla, sest on paigaldatud nõuetekohaselt linna maale ja mingit ohtu seal ei ole. «Et oleme aga üldiselt tõlgendanud nii, siis me endale ka erandit ei tee,» ütles ta.

13.01.2015 15.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto