Sisukord
Maitsemeel
Postimees
17.01.2015
Eesti Optimistlik algus ilma helge lõputa Palju õnne Dokumendihundi surve Trofee iga liikme kohta Uue võimaluse maa Tagakülg Valmisolek on kõik Parem kehv seadus kui seadusetus Kenderi kirjatükk uurimise all 1701esikas Eesti lühiuudised Haigekassa pani paika tänavuse aasta eelarve Moslemid on nõus Eestisse saabunud jeemenlast aitama Dilbert Teele tekkinud kuristikku sõitnud juht pääses ehmatusega Mälumäng Eesti hakkab piirama valgusreostust Majandus Majanduse lühiuudised Vautšeripoes lähevad enim kaubaks ilutooted Välismaa Relvad võidi soetada pangalaenuga Välismaa lühiuudised Euroopa Komisjon tunnistas Junckeri 2003. aasta maksuleppe kahtlaseks Vabariiklased seisavad Guantánamo vangide vabastamise vastu Euroopa riigid kardavad halvimat Arvamus Tõnis Oja: nafta hinna vabalanguse anatoomia Charlie-Ulf Regi: minu päevik 2015 Kõva sõna Peeter Espak: kas religioon põhjustab vägivalda? Postimees 1898. aastal Juhtkiri: dokumentidega võõras linnas Nils Niitra: pidetus viib äärmusesse Martin Kala: kas SINA julgeks? Päeva karikatuur Kultuur Nädala plaat. Album, mida peaaegu ei olnud Tšuktši punk-muinasjutu saladus Luulehetk - hetk luules Postimehe žürii hindab «Teekonda «Ussinuumajani»» Igati meeldivatest ja tarkadest inimestest said reeturid Sport Spordi lühiuudised Otepää MK-sprint: klassikaline uisuloterii Millal näeb Otepääl talvist Tour de France'i? Liivaku esimene samm unistuse täitmise poole Keelud ei takista Venemaa patuseid võistlemast Kas USAst on sirgunud Klitško-vääriline poksistaar? Tarbija Iga pere vajab kasvuaega AK Loetagu piibel läbi igal aastal ja eri tõlkes See tekst pakub uusi võimalusi Tšuktši punk-muinasjutu saladus Nädala plaat. Album, mida peaaegu ei olnud Peeter Espak: kas religioon põhjustab vägivalda? Postimehe žürii hindab «Teekonda «Ussinuumajani»» Tagasivaade Luulehetk - hetk luules Tuleb kõva purakas! Hoidke Moonikat! Kodukulud kontrolli all Saaremaa otsib sümbolit Tervitused uuelt põhjamaalt Raamatute raamatu taasjõudmine eesti keelde Martin Kala: kas SINA julgeks? Tõnis Oja: nafta hinna vabalanguse anatoomia Aja auk. Jaak Joala — kahe maailma vahel Arter «Rakett 69» stardib taas Horoskoop Seltskond: «R2 Aastahiti» gala Viru Trio esitles plaati Avalöök Briti toidu ja joogi kuule Arter soovitab Söögikoha arvustus: Pegasuse puudutus Põhjamaine romantika Magusa ameti võlu ja vaev Margit Härma: tähelepanust oleneb palju Onu Bella ja Peeter Volkonski, kas panete jälle hullu? Moeinimesed paljastavad oma parima ostu allahindluselt Mis toimub Juustukuningate köögis? Merle Palmiste: meil on Cändy Käbiga sarnane huumorimeel Värvilisem elu «Rakett 69» stardib taas Risoto Milano moodi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mis toimub Juustukuningate köögis?

6 min lugemist
Koduse söögilaua taga: Merit ja Erwin Wassenaar, kes tähistasid raamatuga tuhande päeva möödumist esimese juustupoe avamisest. FOTO: Peeter Langovits

Kolme aastaga eestlaste südamed võitnud ja nüüd ka kokaraamatu ilmutanud Juustukuningate pereäri rajajad, Eesti-Hollandi abielupaar Merit ja Erwin Wassenaar paotavad oma köögiust ning näitavad, mis on nende laual juustu- ja muud tähed.

Tellijale Tellijale

Esimesest pilgust on selge, et perekonna Juustukuningad – just nii neid kaht, Merit ja Erwin Wassenaari tihti kutsutakse – kodus armastatakse ühtviisi kirglikult nii juustu, kokkamist-söömist kui ka seltskonda.

«See on meie külalisteraamat,» osutab Merit hallile laudlinale, kuhu iga külaline kirjutab hariliku pliiatsiga oma nime, mille perenaine hiljem valge niidiga üle tikib. Praeguseks on nimesid juba 150 ligi.

Laual põleb küünal, ja nii igal õhtul, kui pere õhtusöögiks kokku saab ja mõnusas õhustikus päeva läbi arutab. Seda isegi siis, kui on kiirem aeg. Meritile meeldib, kui laud on kenasti kaetud – sestap on ka veiniklaasid alati platsis, ehkki mõnikord juuakse neist hoopis mahla.

«Juustu sööme me umbes kilo nädalas,» arvutab Erwin sorthaaval kokku juustukoguseid, mis tavaliselt peres koos poja Richardiga kolme peale niisama ja toidu valmistamisel ära kulub. See on märkimisväärne hulk, kui mõelda, et üks keskmine hollandlane sööb tema andmetel aastas 21 kilo, eestlane 17 kilo juustu.

16.01.2015 19.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto