Sisukord
Arvamus
Postimees
15.01.2015
Eesti Palju õnne Mustamäe laboris treenitakse häid terroriste Mälumäng Male Horoskoop Dilbert Liivatamata teed põhjustasid palju traumasid Eesti lühiuudised Jõelähtmes kolm ahelavariid Algab parima ja halvima seaduse konkurss Tagakülg Arhiiv on nõus salvestised üle võtma Nestori sõnul pole loba mõtet säilitada Majandus Majanduse lühiuudised Ärimees tegutseb Lasnamäel Ikea sildi all Soomlased ostavad Eestist vähem alkoholi Välismaa Saksa võimud kimpus džihadistide ja pagulastega Europol: pühasõdalaste ridades on kuni 5000 eurooplast Välismaa lühiuudised Sloveenia poliitik kaotas kohtus Soome rahvusringhäälingule Arvamus Lugeja kiri Postimees 1933. aastal Sirje Sillamägi-Tamm: loota saab vaid ilmataadile Taavi Minnik: kas Euromaidan väldib oranži revolutsiooni vigu? Eike Ülevain: Eesti lapsed on targad Päeva karikatuur Neeme Korv: eesmärgita edasi? Juhtkiri: ajalugu ei saa kustutada Kultuur Kuidas kurat petta saab Sport Henri Anier naaseb Šotimaale Kas Clevelandil ja Jamesil jagub Blatti suhtes kannatust? Spordi lühiuudised Postimees imbus Venemaa suusakoondisse Tallinn Tallinn kulutas valimisreklaamiks avalikku raha Tarbija Biokamin — ilus, aga kas ka ohutu? Tartu Tulijaid tervitab pronksnaine kalaga Remont kujundas kipspadriku Harmoonium meenutab väikest orelit Riigikontroll uuris ka triatloniplakatit Linnapea paneb ballile põntsu Raimu Hanson: teatriballi kiituseks Veiko Järva politseiaastast Tartumaal: arvud aitavad hinnata Väikses Tartumaa vallas käärib suurem tüli Külliki Levin: minu elus käib kõik kõla järgi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eike Ülevain: Eesti lapsed on targad

3 min lugemist
Eike Ülevain FOTO: Erakogu

Teadagi tekitavad haridusküsimused alati teravaid vaidlusi, milles igaüks tunneb end puudutatuna. Ja pole ka ime: enamik meist on ju läbi käinud selle suure kadalipu, mida kutsume kooliteeks.

Tellijale Tellijale

Kui mõtlen sellele, mida ma üleüldse tean või oskan, pean tõdema, et suurema osa moodustab see, mida ma koolis ei õppinud. Ja see ei meeldi mulle sugugi, kuna veetsin laua taga kaksteist talve. Ülikoolis läks asi märksa paremaks. Ühelt poolt oli suund konkreetne, teiselt poolt aga õppimise viisis vabadust rohkem. Seda isegi ajal, kui ülikoolide ülesehitus ei võimaldanud ise õppekava kokkupanemist nii kui täna ning erialast sõltuvalt oli piiratud võimalused omandada stuudiumi jooksul uut keelt või muud huvipakkuvat omal initsiatiivil.

14.01.2015 16.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto