Sisukord
Tartu
Postimees
15.01.2015
Eesti Palju õnne Mustamäe laboris treenitakse häid terroriste Mälumäng Male Horoskoop Dilbert Liivatamata teed põhjustasid palju traumasid Eesti lühiuudised Jõelähtmes kolm ahelavariid Algab parima ja halvima seaduse konkurss Tagakülg Arhiiv on nõus salvestised üle võtma Nestori sõnul pole loba mõtet säilitada Majandus Majanduse lühiuudised Ärimees tegutseb Lasnamäel Ikea sildi all Soomlased ostavad Eestist vähem alkoholi Välismaa Saksa võimud kimpus džihadistide ja pagulastega Europol: pühasõdalaste ridades on kuni 5000 eurooplast Välismaa lühiuudised Sloveenia poliitik kaotas kohtus Soome rahvusringhäälingule Arvamus Lugeja kiri Postimees 1933. aastal Sirje Sillamägi-Tamm: loota saab vaid ilmataadile Taavi Minnik: kas Euromaidan väldib oranži revolutsiooni vigu? Eike Ülevain: Eesti lapsed on targad Päeva karikatuur Neeme Korv: eesmärgita edasi? Juhtkiri: ajalugu ei saa kustutada Kultuur Kuidas kurat petta saab Sport Henri Anier naaseb Šotimaale Kas Clevelandil ja Jamesil jagub Blatti suhtes kannatust? Spordi lühiuudised Postimees imbus Venemaa suusakoondisse Tallinn Tallinn kulutas valimisreklaamiks avalikku raha Tarbija Biokamin — ilus, aga kas ka ohutu? Tartu Tulijaid tervitab pronksnaine kalaga Remont kujundas kipspadriku Harmoonium meenutab väikest orelit Riigikontroll uuris ka triatloniplakatit Linnapea paneb ballile põntsu Raimu Hanson: teatriballi kiituseks Veiko Järva politseiaastast Tartumaal: arvud aitavad hinnata Väikses Tartumaa vallas käärib suurem tüli Külliki Levin: minu elus käib kõik kõla järgi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riigikontroll uuris ka triatloniplakatit

2 min lugemist
FOTO: Erakogu

Riigikontroll otsis oma auditis «Reklaami- ja kommunikatsiooniraha kasutamine valdades ja linnades» vastust küsimusele, kas omavalitsuste raha on kasutatud poliitikute ja erakondade reklaamimiseks, ning märkis ära ühe poliitilise sõnumiga teavituse ka Tartus. 

Tellijale Tellijale

Nimelt oli Tartus 2013. aasta suvel linnaruumis toonase linnapea Urmas Kruuse pildiga valimisreklaamina mõistetav plakat, mis oli välja pandud seoses linna toetatava Tartu triatloniga (pildil).

Auditis kogutud tõendid ei anna aga põhjust väita, et ürituse toetamise eesmärk oli teha poliitikuid või erakondi toetavat teavitust, jätkub auditis. Tullakse järeldusele, et linnavõimu esindajad peaksid vältima olukordi, kus nad oma isiku kaudu propageerivad linna toetatavaid üritusi viisil, mis jätab nende tegevusest mulje kui valimisreklaamist.

14.01.2015 16.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto