Sisukord
Talisport
Postimees
15.01.2015
Eesti Palju õnne Mustamäe laboris treenitakse häid terroriste Mälumäng Male Horoskoop Dilbert Liivatamata teed põhjustasid palju traumasid Eesti lühiuudised Jõelähtmes kolm ahelavariid Algab parima ja halvima seaduse konkurss Tagakülg Arhiiv on nõus salvestised üle võtma Nestori sõnul pole loba mõtet säilitada Majandus Majanduse lühiuudised Ärimees tegutseb Lasnamäel Ikea sildi all Soomlased ostavad Eestist vähem alkoholi Välismaa Saksa võimud kimpus džihadistide ja pagulastega Europol: pühasõdalaste ridades on kuni 5000 eurooplast Välismaa lühiuudised Sloveenia poliitik kaotas kohtus Soome rahvusringhäälingule Arvamus Lugeja kiri Postimees 1933. aastal Sirje Sillamägi-Tamm: loota saab vaid ilmataadile Taavi Minnik: kas Euromaidan väldib oranži revolutsiooni vigu? Eike Ülevain: Eesti lapsed on targad Päeva karikatuur Neeme Korv: eesmärgita edasi? Juhtkiri: ajalugu ei saa kustutada Kultuur Kuidas kurat petta saab Sport Henri Anier naaseb Šotimaale Kas Clevelandil ja Jamesil jagub Blatti suhtes kannatust? Spordi lühiuudised Postimees imbus Venemaa suusakoondisse Tallinn Tallinn kulutas valimisreklaamiks avalikku raha Tarbija Biokamin — ilus, aga kas ka ohutu? Tartu Tulijaid tervitab pronksnaine kalaga Remont kujundas kipspadriku Harmoonium meenutab väikest orelit Riigikontroll uuris ka triatloniplakatit Linnapea paneb ballile põntsu Raimu Hanson: teatriballi kiituseks Veiko Järva politseiaastast Tartumaal: arvud aitavad hinnata Väikses Tartumaa vallas käärib suurem tüli Külliki Levin: minu elus käib kõik kõla järgi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees imbus Venemaa suusakoondisse

4 min lugemist
Postimehe ajakirjanik Priit Pullerits hoiab Tehvandi suusastaadionilt lahkuval tõusul maailma ühe parima meessprinteri venelase Nikita Krjukovi kandadele. Krjukovil oli eile kavas rahulik treening. FOTO: Kristjan Teedema

Selleks et Venemaa suusakoondisse pääseda, pole liiast, nagu vanal nõukogude ajal, kasutada tutvusi.

Tuttav on Urmas Välbe, kelle ekskaasa Jelena on Venemaa murdmaasuusaliidu president. President on aga kõrgel ja kaugel. Kasulikum on see, et Urmas Välbe on Venemaa suusakoondise hooldemees. Äkki ta aitab?

Tellijale Tellijale

​«Mine hommikul kella kuueks Tehvandi staadionile,» soovitab Välbe. «Kui Jaak Mae muidugi lubab – seal on lubade värk.» (Mae on Otepää MK-etapi korralduskomitee esimees.) «Veel parem: mine Hobuseraua tõusu lõppu ja hüppa seal kellelegi venelastest sappa.» Mõtleb hetke. «S*tt lugu: venelased on heas vormis – näed neid ainult korraks ja ongi kogu lugu.»

Lühidalt: tutvus nüüdisajal enam ei aita.

Nii ei jää muud üle, kui helistada õhtul Venemaa suusakoondise mänedžerile Juri Tšarkovskile – Mae soovitab pöörduda tema poole isanimega Juri Anatolevitš, mis näitab tõelist lugupidamist – ja küsida, nagu ajakirjanikule kohane, otse: «Juri Anatolevitš, olen ajakirjanik Postimehest, mis on...»

«Tean, tean, mis on Postimees,» kostab Tšarkovski. Ta elab juba aastaid Otepää lähistel ja tal on eesti naine.

«Tahtsin küsida, kas võin Venemaa koondisega ühineda.»

«Jumala pärast, palun väga! Tulge homme hommikul poole kümneks kohale.»

14.01.2015 16.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto