K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Europol: pühasõdalaste ridades on kuni 5000 eurooplast

Facebook
Comments
Foto: Pm

Euroopa politseiagentuuri Europol direktor teatas üleeile, et džihadistidega on ühinenud ka kuni 5000 Euroopa Liidu kodanikku, enamik neist suundunud võitlema Islamiriigi ridadesse. «Me räägime umbes 3000st, 5000st Euroopa Liidu kodanikust,» ütles Rob Wainwright Briti parlamendikomitees esinedes, kui temalt küsiti, kui palju välisvõitlejaid on läinud Euroopast konfliktikolletesse.

Wainwrighti sõnul tuleb arvestada, et kõnealustel noortel meestel on võimed ja oskused sooritada selliseid terroritegusid nagu möödunud nädalal Pariisis ning naasnuna on nad koduriigile ohtlikud.

«Meil on siin tegemist suure hulga peamiselt noorte meestega, kellel on tahe ja oskused toime panna selliseid rünnakuid, nagu me Pariisis eelmisel nädalal nägime,» ütles politseijuht. Wainwrighti kinnitusel on Europol koostanud seesugustest kahtlusalustest nimekirja, kuhu kuulub 2500 inimest.

Facebook
Comments
Tagasi üles