Sisukord
Välismaa
Postimees
15.01.2015
Eesti Palju õnne Mustamäe laboris treenitakse häid terroriste Mälumäng Male Horoskoop Dilbert Liivatamata teed põhjustasid palju traumasid Eesti lühiuudised Jõelähtmes kolm ahelavariid Algab parima ja halvima seaduse konkurss Tagakülg Arhiiv on nõus salvestised üle võtma Nestori sõnul pole loba mõtet säilitada Majandus Majanduse lühiuudised Ärimees tegutseb Lasnamäel Ikea sildi all Soomlased ostavad Eestist vähem alkoholi Välismaa Saksa võimud kimpus džihadistide ja pagulastega Europol: pühasõdalaste ridades on kuni 5000 eurooplast Välismaa lühiuudised Sloveenia poliitik kaotas kohtus Soome rahvusringhäälingule Arvamus Lugeja kiri Postimees 1933. aastal Sirje Sillamägi-Tamm: loota saab vaid ilmataadile Taavi Minnik: kas Euromaidan väldib oranži revolutsiooni vigu? Eike Ülevain: Eesti lapsed on targad Päeva karikatuur Neeme Korv: eesmärgita edasi? Juhtkiri: ajalugu ei saa kustutada Kultuur Kuidas kurat petta saab Sport Henri Anier naaseb Šotimaale Kas Clevelandil ja Jamesil jagub Blatti suhtes kannatust? Spordi lühiuudised Postimees imbus Venemaa suusakoondisse Tallinn Tallinn kulutas valimisreklaamiks avalikku raha Tarbija Biokamin — ilus, aga kas ka ohutu? Tartu Tulijaid tervitab pronksnaine kalaga Remont kujundas kipspadriku Harmoonium meenutab väikest orelit Riigikontroll uuris ka triatloniplakatit Linnapea paneb ballile põntsu Raimu Hanson: teatriballi kiituseks Veiko Järva politseiaastast Tartumaal: arvud aitavad hinnata Väikses Tartumaa vallas käärib suurem tüli Külliki Levin: minu elus käib kõik kõla järgi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Europol: pühasõdalaste ridades on kuni 5000 eurooplast

2 min lugemist
FOTO: Pm

Euroopa politseiagentuuri Europol direktor teatas üleeile, et džihadistidega on ühinenud ka kuni 5000 Euroopa Liidu kodanikku, enamik neist suundunud võitlema Islamiriigi ridadesse. «Me räägime umbes 3000st, 5000st Euroopa Liidu kodanikust,» ütles Rob Wainwright Briti parlamendikomitees esinedes, kui temalt küsiti, kui palju välisvõitlejaid on läinud Euroopast konfliktikolletesse.

Tellijale Tellijale

Wainwrighti sõnul tuleb arvestada, et kõnealustel noortel meestel on võimed ja oskused sooritada selliseid terroritegusid nagu möödunud nädalal Pariisis ning naasnuna on nad koduriigile ohtlikud.

«Meil on siin tegemist suure hulga peamiselt noorte meestega, kellel on tahe ja oskused toime panna selliseid rünnakuid, nagu me Pariisis eelmisel nädalal nägime,» ütles politseijuht. Wainwrighti kinnitusel on Europol koostanud seesugustest kahtlusalustest nimekirja, kuhu kuulub 2500 inimest.

14.01.2015 16.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto