Sisukord
Tartu
Tänane leht
16.01.2015
Eesti Horoskoop Mälumäng Male Dilbert Palju õnne Viimane veerg Joobes isa läks lapsele autoga lasteaeda järele Riigikokku tahab pääseda 876 kandidaati Eesti lühiuudised Peeti maha presidendi kärajad 1601esikas Endine Guantanamo vang jõudis Eestisse «Mandariinid» lähevad aina magusamaks Oscarid viivad Eesti filmi suurele pildile Arstide nappus ja ajapuudus pärsib e-konsultatsiooni kasutuselevõttu «Ma olen pettunud, et me Kuldgloobust ei saanud.» Majandus Majanduse lühiuudised Reformierakond kuulutas üürimajade programmi populismiks Välismaa Eurosaadikud astusid välja Navalõi kaitseks 9. maiks ajab Vene propaganda end tippvormi Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: Eesti filmi kuldsed mandariinid Postimees 1931. aastal Sergei Metlev ja Jevgeni Krištafovitš: me oleme kõik eestlased Mihhail Stalnuhhin: vajaduste erinevus on müüt Henrik Roonemaa: hüsteeriaga pealtkuulamise vastu Argo Ideon: kihiline pirukas Ahto Lobjakas: Euroopa oma islam Päeva karikatuur Kultuur Midagi on mäda siin Taani riigis... Oscarid viivad Eesti filmi suurele pildile «Mandariinid» lähevad aina magusamaks «Ma olen pettunud, et me Kuldgloobust ei saanud.» Sport Kruuda otsib autoga sinasõprust Teemandid Laak ja Viiber ootavad briljandiks lihvimist Tarbija Päikesepuhkus meeste moodi Tartu Auklik ümbersõit pahandab autojuhte Staarihakatis ähvardab päris staare tulistada Beethoveni sonaadid kõlasid juba varem Parandamine nõuab arutlust Kosmosemaja paotas enne lahkumist ust Miks? Pääsemine on minutite küsimus Linn hakkab uurima linnupeletite mõju Vahur Ööpik: dopingukontrollid jooksevad vastasleeriga võidu Vilistlased peavad viie kooli võistlust mõnusaks proovilepanekuks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Beethoveni sonaadid kõlasid juba varem

2 min lugemist
Pianist Lauri Väinmaa. FOTO: Mihkel Maripuu

Nädal tagasi oli Tartu Postimehe kultuurileheküljel kirjas, et meie linnas ei ole enne Peeter Laulu, kes andis 7. jaanuaril ülikooli aulas sarja «Beethoveni 32 sonaati» avakontserdi, mitte keegi kõiki neid sonaate esitanud. See ei ole tõsi.

Tellijale Tellijale

Vale väide tugines Tartu klaverikunstniku ja -pedagoogi Tanel Joametsa andmetele. Eksimusest andis toimetusele märku klaverihäälestaja Aare Pütsepp, kes oli oma ametis Tartu ülikooli aulas ka aastal 1994, kui tallinlane Lauri Väinmaa esitas jaanuarist juunini kõik Beethoveni 32 sonaati.

Interpreet ja Eesti muusikaakadeemia õppejõud Väinmaa oletab, et Joamets teadis tema selle sarja esitamisest 21 aastat tagasi küll pealinnas, kuid mitte selle tartlaste ette jõudmisest seepärast, et ta elas tol ajal tudengina Tallinnas.

15.01.2015 17.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto