Sisukord
Arter
Postimees
17.01.2015
Eesti Optimistlik algus ilma helge lõputa Palju õnne Dokumendihundi surve Trofee iga liikme kohta Uue võimaluse maa Tagakülg Valmisolek on kõik Parem kehv seadus kui seadusetus Kenderi kirjatükk uurimise all 1701esikas Eesti lühiuudised Haigekassa pani paika tänavuse aasta eelarve Moslemid on nõus Eestisse saabunud jeemenlast aitama Dilbert Teele tekkinud kuristikku sõitnud juht pääses ehmatusega Mälumäng Eesti hakkab piirama valgusreostust Majandus Majanduse lühiuudised Vautšeripoes lähevad enim kaubaks ilutooted Välismaa Relvad võidi soetada pangalaenuga Välismaa lühiuudised Euroopa Komisjon tunnistas Junckeri 2003. aasta maksuleppe kahtlaseks Vabariiklased seisavad Guantánamo vangide vabastamise vastu Euroopa riigid kardavad halvimat Arvamus Tõnis Oja: nafta hinna vabalanguse anatoomia Charlie-Ulf Regi: minu päevik 2015 Kõva sõna Peeter Espak: kas religioon põhjustab vägivalda? Postimees 1898. aastal Juhtkiri: dokumentidega võõras linnas Nils Niitra: pidetus viib äärmusesse Martin Kala: kas SINA julgeks? Päeva karikatuur Kultuur Nädala plaat. Album, mida peaaegu ei olnud Tšuktši punk-muinasjutu saladus Luulehetk - hetk luules Postimehe žürii hindab «Teekonda «Ussinuumajani»» Igati meeldivatest ja tarkadest inimestest said reeturid Sport Spordi lühiuudised Otepää MK-sprint: klassikaline uisuloterii Millal näeb Otepääl talvist Tour de France'i? Liivaku esimene samm unistuse täitmise poole Keelud ei takista Venemaa patuseid võistlemast Kas USAst on sirgunud Klitško-vääriline poksistaar? Tarbija Iga pere vajab kasvuaega AK Loetagu piibel läbi igal aastal ja eri tõlkes See tekst pakub uusi võimalusi Tšuktši punk-muinasjutu saladus Nädala plaat. Album, mida peaaegu ei olnud Peeter Espak: kas religioon põhjustab vägivalda? Postimehe žürii hindab «Teekonda «Ussinuumajani»» Tagasivaade Luulehetk - hetk luules Tuleb kõva purakas! Hoidke Moonikat! Kodukulud kontrolli all Saaremaa otsib sümbolit Tervitused uuelt põhjamaalt Raamatute raamatu taasjõudmine eesti keelde Martin Kala: kas SINA julgeks? Tõnis Oja: nafta hinna vabalanguse anatoomia Aja auk. Jaak Joala — kahe maailma vahel Arter «Rakett 69» stardib taas Horoskoop Seltskond: «R2 Aastahiti» gala Viru Trio esitles plaati Avalöök Briti toidu ja joogi kuule Arter soovitab Söögikoha arvustus: Pegasuse puudutus Põhjamaine romantika Magusa ameti võlu ja vaev Margit Härma: tähelepanust oleneb palju Onu Bella ja Peeter Volkonski, kas panete jälle hullu? Moeinimesed paljastavad oma parima ostu allahindluselt Mis toimub Juustukuningate köögis? Merle Palmiste: meil on Cändy Käbiga sarnane huumorimeel Värvilisem elu «Rakett 69» stardib taas Risoto Milano moodi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Onu Bella ja Peeter Volkonski, kas panete jälle hullu?

9 min lugemist
Igor Maasik 19.09.1961 – 01.05.2018 FOTO: Margus Ansu

Noorpõlves Eesti kultuuriilma raputanud ja publikut irriteerinud kaks meest tunnevad, et loomevallas valitseb igavus. Peagi on neil võimalus näidata, mida nemad ise veel suudavad.

Tellijale Tellijale

Esialgu on kahe mehe, Peeter Volkonski ja Onu Bella alias Igor Maasiku ületuleva kuu ühisettevõtmisest vähe teada. Selge on vaid see, et tüübid on värvikad, nagu ka see, et kui keegi on Eestis viimastel kümnenditel üldse ühiskondliku taluvuse ja maitse piire kombanud, siis nemad kindlasti.

Teada on nii palju, et nad korraldavad märtsis mitu ühist mälestusteõhtut «2 neitsit». (Kust tuleb selline kohatuna tunduv pealkiri, sellest allpool intervjuus.) Muu pole veel selge ega kindel.

Tegelikult pole kõigile selge seegi, kellega üldse tegemist. Enamik arvab, et Onu Bella ehk Igor Maasik – tal on enda sõnul täiesti ükskõik, kumma nimega tema poole pöörduda – on muusik. Lõppeks on ta arvel ju kaheksa heliplaati, rääkimata suurte masside lavalt hullutamisest ülemöödunud kümnendil. «Mind ei saa muusikuks nimetada,» protestib ta. Enda kinnitusel on ta lihtsalt meelelahutustegelane.

«Peeter, ega sa solvu, kui sind nimetada kultuuritegelaseks?» küsib Bella (53).

Volkonski ehk Volk (60) vastab irooniliselt muiates: «Kunagi olid aunimetused, nagu teeneline kultuuritegelane ja teeneline kunstitegelane. Olid ikka tegelased!» Enda kinnitusel on ta lihtsalt vahendaja.

16.01.2015 19.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto