Sisukord
Arvamus
Postimees
16.01.2015
Eesti Horoskoop Mälumäng Male Dilbert Palju õnne Viimane veerg Joobes isa läks lapsele autoga lasteaeda järele Riigikokku tahab pääseda 876 kandidaati Eesti lühiuudised Peeti maha presidendi kärajad 1601esikas Endine Guantanamo vang jõudis Eestisse «Mandariinid» lähevad aina magusamaks Oscarid viivad Eesti filmi suurele pildile Arstide nappus ja ajapuudus pärsib e-konsultatsiooni kasutuselevõttu «Ma olen pettunud, et me Kuldgloobust ei saanud.» Majandus Majanduse lühiuudised Reformierakond kuulutas üürimajade programmi populismiks Välismaa Eurosaadikud astusid välja Navalõi kaitseks 9. maiks ajab Vene propaganda end tippvormi Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: Eesti filmi kuldsed mandariinid Postimees 1931. aastal Sergei Metlev ja Jevgeni Krištafovitš: me oleme kõik eestlased Mihhail Stalnuhhin: vajaduste erinevus on müüt Henrik Roonemaa: hüsteeriaga pealtkuulamise vastu Argo Ideon: kihiline pirukas Ahto Lobjakas: Euroopa oma islam Päeva karikatuur Kultuur Midagi on mäda siin Taani riigis... Oscarid viivad Eesti filmi suurele pildile «Mandariinid» lähevad aina magusamaks «Ma olen pettunud, et me Kuldgloobust ei saanud.» Sport Kruuda otsib autoga sinasõprust Teemandid Laak ja Viiber ootavad briljandiks lihvimist Tarbija Päikesepuhkus meeste moodi Tartu Auklik ümbersõit pahandab autojuhte Staarihakatis ähvardab päris staare tulistada Beethoveni sonaadid kõlasid juba varem Parandamine nõuab arutlust Kosmosemaja paotas enne lahkumist ust Miks? Pääsemine on minutite küsimus Linn hakkab uurima linnupeletite mõju Vahur Ööpik: dopingukontrollid jooksevad vastasleeriga võidu Vilistlased peavad viie kooli võistlust mõnusaks proovilepanekuks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ahto Lobjakas: Euroopa oma islam

4 min lugemist
FOTO: Pm

Islamiterrorism on «tavaliste» Euroopa terroriorganisatsioonidega nii eluolulises kui ka ideoloogilises mõttes hoopis sarnasem, kui arvama kaldutakse, kirjutab kolumnist Ahto Lobjakas.

Tellijale Tellijale

Kui islam välja arvata, ei erinenud Araabia poolsaare Al-Qaeda värbamisprotsess põhijoontes Iiri Vabariikliku Armee või mõne teise «tavalise» terroriorganisatsiooni omast. Noored on altid ühiskonnas pettuma, pettumus otsib väljundeid, äärmuslikel juhtudel äärmuslikke. Oluline on mõista, et kõigil juhtudel värvati noori suurde narratiivi indiviididena, euroopaliku riigi subjektidena.

Viimased päevad on näidanud sedagi, kui õhukesel jääl on Eesti enda poliitikud ja ametnikud, suhestudes Euroopa poliitiliste uudiste ja kultuuriga. Siseminister Hanno Pevkuri uitlause, et Charlie Hebdo oli juhtunus ise süüdi, ning siseministeeriumi asekantsleri Erkki Koorti kahetsus, et meie hotellidesse saabuvaid Prantsuse moslemeid ei saa usu järgi tuvastada, on lapsused, mille eest nii Põhja-, Lääne-, kui ka Lõuna-Euroopas oleksid mõlemad mehed pidanud oma ametikohaga hüvasti jätma.

15.01.2015 17.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto