Sisukord
Eesti
Postimees
16.01.2015
Eesti Horoskoop Mälumäng Male Dilbert Palju õnne Viimane veerg Joobes isa läks lapsele autoga lasteaeda järele Riigikokku tahab pääseda 876 kandidaati Eesti lühiuudised Peeti maha presidendi kärajad 1601esikas Endine Guantanamo vang jõudis Eestisse «Mandariinid» lähevad aina magusamaks Oscarid viivad Eesti filmi suurele pildile Arstide nappus ja ajapuudus pärsib e-konsultatsiooni kasutuselevõttu «Ma olen pettunud, et me Kuldgloobust ei saanud.» Majandus Majanduse lühiuudised Reformierakond kuulutas üürimajade programmi populismiks Välismaa Eurosaadikud astusid välja Navalõi kaitseks 9. maiks ajab Vene propaganda end tippvormi Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: Eesti filmi kuldsed mandariinid Postimees 1931. aastal Sergei Metlev ja Jevgeni Krištafovitš: me oleme kõik eestlased Mihhail Stalnuhhin: vajaduste erinevus on müüt Henrik Roonemaa: hüsteeriaga pealtkuulamise vastu Argo Ideon: kihiline pirukas Ahto Lobjakas: Euroopa oma islam Päeva karikatuur Kultuur Midagi on mäda siin Taani riigis... Oscarid viivad Eesti filmi suurele pildile «Mandariinid» lähevad aina magusamaks «Ma olen pettunud, et me Kuldgloobust ei saanud.» Sport Kruuda otsib autoga sinasõprust Teemandid Laak ja Viiber ootavad briljandiks lihvimist Tarbija Päikesepuhkus meeste moodi Tartu Auklik ümbersõit pahandab autojuhte Staarihakatis ähvardab päris staare tulistada Beethoveni sonaadid kõlasid juba varem Parandamine nõuab arutlust Kosmosemaja paotas enne lahkumist ust Miks? Pääsemine on minutite küsimus Linn hakkab uurima linnupeletite mõju Vahur Ööpik: dopingukontrollid jooksevad vastasleeriga võidu Vilistlased peavad viie kooli võistlust mõnusaks proovilepanekuks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Endine Guantanamo vang jõudis Eestisse

3 min lugemist
Erkki Koort ja Artur Kink pressikonverentsil. FOTO: Liis Treimann

Kolmapäeva pärastlõunal saabus Eestisse Guantanamo kinnipidamiskeskusest vabanenud 31-aastane Ahmed Abdul Qader, kes viibis Guantanamos üle 12 aasta.

Tellijale Tellijale

Siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort nentis, et Eesti ei soovinud mehe isikut avalikustada, kuid Ameerikas on teine tava. Tema foto oli aga kättesaadav Wikileaksi materjalidest, kuid Koorti sõnul on tegemist vana pildiga.

The New York Timesis avaldatud dokumentidest selgub, et kahtlustuste kohaselt oli mees Al-Qaeda liige ja sai ka spetsiaalse väljaõppe. Teda seostati Pakistanis Faisalabadi linnas tegutseva rühmaga, mis keskendus Afganistanis Ameerika ja liitlasvägede ründamisele isevalmistatud lõhkekehadega.

15.01.2015 17.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto