Sisukord
Film
Postimees
16.01.2015
Eesti Horoskoop Mälumäng Male Dilbert Palju õnne Viimane veerg Joobes isa läks lapsele autoga lasteaeda järele Riigikokku tahab pääseda 876 kandidaati Eesti lühiuudised Peeti maha presidendi kärajad 1601esikas Endine Guantanamo vang jõudis Eestisse «Mandariinid» lähevad aina magusamaks Oscarid viivad Eesti filmi suurele pildile Arstide nappus ja ajapuudus pärsib e-konsultatsiooni kasutuselevõttu «Ma olen pettunud, et me Kuldgloobust ei saanud.» Majandus Majanduse lühiuudised Reformierakond kuulutas üürimajade programmi populismiks Välismaa Eurosaadikud astusid välja Navalõi kaitseks 9. maiks ajab Vene propaganda end tippvormi Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: Eesti filmi kuldsed mandariinid Postimees 1931. aastal Sergei Metlev ja Jevgeni Krištafovitš: me oleme kõik eestlased Mihhail Stalnuhhin: vajaduste erinevus on müüt Henrik Roonemaa: hüsteeriaga pealtkuulamise vastu Argo Ideon: kihiline pirukas Ahto Lobjakas: Euroopa oma islam Päeva karikatuur Kultuur Midagi on mäda siin Taani riigis... Oscarid viivad Eesti filmi suurele pildile «Mandariinid» lähevad aina magusamaks «Ma olen pettunud, et me Kuldgloobust ei saanud.» Sport Kruuda otsib autoga sinasõprust Teemandid Laak ja Viiber ootavad briljandiks lihvimist Tarbija Päikesepuhkus meeste moodi Tartu Auklik ümbersõit pahandab autojuhte Staarihakatis ähvardab päris staare tulistada Beethoveni sonaadid kõlasid juba varem Parandamine nõuab arutlust Kosmosemaja paotas enne lahkumist ust Miks? Pääsemine on minutite küsimus Linn hakkab uurima linnupeletite mõju Vahur Ööpik: dopingukontrollid jooksevad vastasleeriga võidu Vilistlased peavad viie kooli võistlust mõnusaks proovilepanekuks Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Ma olen pettunud, et me Kuldgloobust ei saanud.»

7 min lugemist
Nii kuulutati eile välja Oscari nominendid: «Ida» (Poola), «Leviaatan» (Venemaa), «Mandariinid» (Eesti), «Timbuktu» (Mauritaania) ja «Metsikud lood» (Argentiina). FOTO: SCANPIX

Produtsent Ivo Felt ütleb, et kuni pool «Mandariinide» ookeanitagusest edust tuleb kanda Tatjana Detlofsoni arvele.

Tellijale Tellijale

Kes on Tatjana Detlofson? Üks Hollywoodi hinnatumaid sõltumatuid kampaaniameistreid, kelle ülesandeks on mitteingliskeelseid filme vähemalt Oscari või Kuldgloobuse nominatsioonini aidata.

Detlofson on seda suutnud pea igal aastal, näiteks Belgia filmidega «Katkenud ahela lõpp» ja «Härjapea» või Norra filmiga «Kon-Tiki».

Mil viisil? Oma väikestest nõksudest keeldub ta ise rääkimast, aga Felt ei jäta seda siiski enda teada. Ja nimelt, kui meie mehed pärast esimest edukat ringreisi koju tagasi hakkasid sõitma, kinkisid nad Tatjanale sümboolselt mandariine. Tatjana sai sellest inspiratsiooni ja organiseeris omakorda kõigile talvepuhkusele minevatele Hollywoodi välisajakirjanike ühingu liikmetele naljaga pooleks kotikese mandariine.

Vaat nii.

Tatjana, kas te olnuks väga pettunud, kui «Mandariinid» jäänuks viie seast välja?

Jah, väga. Ma polnud tegelikult närviline kuni selle hetkeni, kui ma filmiakadeemia saalis istet võtsin. Siis järsku tuli pinge sisse, tundsin, et kui meid sinna ekraanile ei ilmu, oleks see suur pettumus nii Zazale kui Ivole. Ja tervele Eestile.

Eesti kuulutati välja kolmandana, ma ei mäleta, kes edasi tulid, sest ma karjusin sel ajal juba jesss… Nüüd, veidi rahunenuna, valdab mind rõõm. Olen rõõmus kogu meie meeskonna tegutsemise üle. Et me tegime seda. Selle üle, et Ivo, Zaza ja Lembit on kogu kampaaniaga kaasa tulnud ja seda igati toetanud. Inimesed on siia tohutult energiat ja sisse pannud. Ja me väärisime seda.

Go, «Mandariinid», go!

15.01.2015 17.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto