Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Küsimused:

1. Kus asub Eesti pikim, 180 meetri pikkune rippsild? Sild on mõeldud ainult jalakäijatele.

2. 1975. aastal režissöör Eldar Rjazanovi käe all valminud film «Saatuse iroonia ehk Hüva leili» («Ирония судьбы, или С лёгким паром!») oli teleekraanil esimest korda 1. jaanuaril 1976. Pärast seda ei ole vist aastavahetust, mil see melodramaatiline komöödia poleks saatekavas. Naispeaosa mängib filmis poolatar Barbara Brylska. Suurepärase rollisoorituse kõrval torkab silma ka tema peakate, mis juba pärast filmi esilinastust naiste hulgas erakordselt populaarseks muutus. Mis nime all on see peakate tuntud?

3. Milline on kõige enim maalitud loodusobjekt Eestis?

4. Täna on Eesti rahvakalendri järgi tõnisepäev. Päev on nime saanud Antonius Suure mälestuspäeva järgi, mida katoliku kirik täna tähistab. Sel päeval pidi pool loomatoidust alles olema. Mis oli vanasti tõnisepäeval pearoog, mida kindlasti sööma pidi?

5. Vana-Egiptuses peeti selleks parimaks vahendiks nn suhkrupalli, mis koosnes õlist, meest ja sidrunimahlast. Milleks suhkrupalli kasutati?

------

Vastused:

1. Võru linnas. Sild ühendab linna Tamula järves asuva Roosisaarega.

2. Bojarka.

3. Pühajärv.

4. Seapea või -kõrvad, et sead hästi sigiksid.

5. Ihukarvade eemaldamiseks. Tänapäeval on selle tehnika nimi sugaring, segus suhkur, sidrunimahl ja vesi. Mööda keha veeretades haaras see pall karvaudemed kaasa ilma valu tegemata.

16.01.2015 19.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto