Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Dokumendihundi surve

Tarmo Vahter FOTO: Andres Haabu

Riigikogu muudab kiiruga oma kodukorda, sest üks järjekindel ajakirjanik – Tarmo Vahter (45) Eesti Ekspressist – nõudis elamislubade skandaali uurimiskomisjoni materjale, mida riigikogu kantselei miskipärast anda ei tahtnud.

Vahter räägib, et varasemate riigikogu uurimiskomisjonide stenogrammidele oli võimalik ligi pääseda, kusjuures riigisaladust sisaldavad osad olid kinni kaetud. Muuhulgas näitab nüüdne juhtum tema sõnul seda, et viimaste aastate jooksul on riigikogu töö muutunud suletumaks, kui oli senine välja kujunenud tava.

«See juhtum on väga tarmolik. Dokumentide väljaajamine asutustest ongi see, millega ta tegeleb,» rääkis aastaid Vahteriga koos töötanud Postimehe ajakirjanik Argo Ideon.

Samasuguseid vaidlusi asutustega on Vahter algatanud varemgi. Näiteks kas peaks avalikustama vaid selle, kellele ja mille eest president ordeni andis, või ka kõik ettepanekud koos põhjendustega.

16.01.2015 19.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto