Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hoidke Moonikat!

Antonio Iglesias Sevilla trammitehase direktor FOTO: Erakogu

Diaz, senjores!!! Olen sügavalt šokerando!!! Kuulsin, et teil seal Tallinnas oli nn «koolitus», kuidas trammi «rööbastelt maha tõsta»! Mulle kirjutati, et: «Koolituse lõpuks tõsteti Moonika-nimelise trammi taguots tungraudadega üles ja siis kasutati ülivõimsaid tungraudu ning nendega kaasas käivaid lisavidinaid, mis suruti Moonika taguotsa, et teda toore jõuga rööbastelt maha paisata, et siis jämedate sõrmedega brutaalsed trammitehnikud saaksid teda oma perverssete tungide rahuldamiseks altpoolt surkida!!!! Sellel ajal kui Moonika oli tungraudadega üles tõstetud ja külgtungrauad puuklotsidega «õigetesse kohtadesse» pandud piisas vaid ühe mehe jõust ja mootorpumba nupuvajutusest, et trammi külgsuunas nihutada.»

Tellijale Tellijale

Carramba! Ma ei tea mida öelda... olen sõnatu.... 

Hispaania trammi rajalt maha võtmine on KUNST! Õrnust, kirge ja igatsust väljendav KUNST, mida valdavad vaid tõelised cavaljeerod, toreadoorid ja hidalgod!  Trammile tuleb läheneda mahedate kitarrihelide saatel, hammaste vahel roos.... seejärel peab trammitehnik heitma roosi rööbastele ning laulma esimesed vaimustust väljendavad stroofid. Umbes pool tundi peab ta ülistama trammi vorme, imetlema tulede sära, rataste ümarust, prinkide istmete siledust.... peab laulma, et toob taevast alla kuu ja tähed. Seejärel peab ta laskuma ühele põlvele ning lubama, et on trammile surmani truu ega lähe enam kunagi trammi pealt maha, vaid sõidab igavesti, kuni rööbaste lõpuni...

16.01.2015 19.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto