K, 29.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tuleb kõva purakas!

Mart Juur
, Postimees
Tuleb kõva purakas!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: SCANPIX

Murdmaasuusatamise MK-etapp toob nädalavahetusel Otepääle maailma parimad suusatajad. Eestlastest on ainsana hiilgevormis tippsuusataja Kevin Uljaste, kes paraneb nohust, mille põhjustas külmetumine Skandinaavia karikaetapil.

Kevin, mis Falunis juhtus? Sind peeti kindlaks favoriidiks, aga katkestasid juba eelsõidus.

Kahjuks jällegi majutati mind Peeter Kümmeliga ühte tuppa, ehkki olen suusaliidu ja olümpiakomitee tähelepanu korduvalt juhtinud asjaolule, et pingelisel võistlusperioodil vajab sportlane rahu, mida on võimalik saavutada vaid omaette toas elades. Kümmel kõõlus kogu aeg akna peal ja lobises Poola naissuusatajatega, kes hotelli ees jalutasid, neoonvärvides liibuvad kombinesoonid seljas. Ma ütlesin Kümmelile, et pane aken kinni, tuba läheb külmaks, aga Kümmel ei teinud märkustest väljagi. Ebastabiilne toatemperatuur tõi kaasa organismi alajahtumise ning nina limaskesta tursumise, mille tagajärjel sooritusvõime langes 68 protsenti, nagu doktor Villemsoo röga- ja uriiniproovide põhjal kindlaks tegi. Võistluspäeva hommikul pea kumises, liigesed valutasid ja silmad jooksid vett. Otsustasime, et sellises seisundis starti minna pole mõtet, pingutus võib tervisele ränga põntsu panna. Aga vähemalt jõudsin ma Skandinaavia karikaetapil ainsa Eesti suusatajana võistluse toimumispaika. Teised istusid unise peaga vale rongi peale ja sattusid Malmösse.

Märksõnad
Tagasi üles