R, 24.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tagakülg

Postimees
Tagakülg
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinna loomaaia isairbis Otto.
Tallinna loomaaia isairbis Otto. Foto: Maaja Kitsing

Otto valmistub kohtinguks

Talvehämaras loomaaias annavad lumeleopardi huilged aimu peatselt algavast pulmaajast. Õige pea saavad kokku Varssavi loomaaiast eelmisel kevadel Tallinna kolinud nooruke emairbis Deli ja Tallinnas sündinud juba kogemustega isairbis Otto (pildil).

Eelmisel reedel sündisid elevandimaja tšintšiljapaaril kolm poega, kesknädalal aga nägi ilmavalgust aksishirvevasikas. Troopikamaja luupäiste lendkonnade kullestest on juba 30 muundunud väikesteks konnadeks ja kolinud veest välja teise terraariumi. Kullimäel paarituvad habekotkad ja kaljukotkad.

Pühapäeval toodi Harjumaalt Kahala järve äärest loomaaeda väga viletsas seisus merikotkas. Pead viltu hoidev ja kõvasti kurtunud lind saadeti peale esialgset ülevaatust Tartusse maaülikooli loomakliinikusse loomaarst Madis Leivitsa hoole alla. Seal tehti ülimalt halbade verenäitajatega linnule vereülekanne liigikaaslaselt. Protseduur viidi Eestis läbi esmakordselt.

Möödunud nädalavahetuse sulalumi pani loomaaiasõbrad loomadele lumememmesid meisterdama. Kui ninasarviku võttis aedikusse ilmunud lumemees esialgu erutusest kappama, siis jääkarud kasutasid juhust ja hakkasid lumehunnikusse võidu urgu kaevama. Loomaaia rohusööjatele nosimiseks toodud kuuski-nulge jätkub dekoratsiooniks ka kiskjate puuridesse.

Täna: postimees.ee

näitab otsepildis Kelly Sildaru sõite Eesti meistrivõistlustelt vigursuusatamises.

Esmaspäeval Postimehes

«Kasu» külg uurib, kuidas peidetud lisakulutused toovad autokoolidele kasumit.

24lk1L Foto: Maaja Kitsing

Tagasi üles