Mälumäng

Küsimused:

1. Täna 80 aastat tagasi sai Tallinna aukodanikuks Konstantin Päts. Tänutäheks annetati talle tiitlile lisaks ehituskrunt. Millega tunnustatakse praeguseid Tallinna aukodanikke?

2. See linnunimega sporditarvete firma oli üks esimesi plastiksuuskade tootjaid, mida toodab tänini. Suuskade allüksus on Dynaster, kinnitusi teeb LOOK. Saapafirma on Lange, brändid Kerma ja Risport. Ettevõte on oma nime saanud asutaja järgi. Selle firma tennisereketiga mängis omal ajal end maailma tippu Mats Wilander. Mis firma?

3. Maailma suurim elusolend on mammutipuu, maailma kõrgeim elusolend ranniksekvoia. Eestis kasvab pärismaisena üks nende kahe hiiglase sugulane. Kes?

4. Laste- ja noorsooajakirja Pioneer 1970. aasta oktoobrinumbri korjasid võimud kiiresti müügilt, kojukanne oli aga teoks saanud. Tänaseks on sellest ajakirjanumbrist saanud bibliofiilne rariteet. Mis põhjustas võimude käitumise?

5. Ühe Euroopa riigi väikseim rahvuspark – Jasmundi rahvuspark – asub riigi suurimal, Rügeni saarel. Sealne ainulaadne umbes 10 kilomeetri pikkune kriidirannik on tõeline loodusime, mis kinkinud inspiratsiooni ka paljudele kunstnikele. Mis riigist on jutt?

------------------

Vastused:

1. Tänapäeval Tallinn aukodaniku tiitlit välja ei anna. Tallinna autasudeks on praegu vapi- ja teenetemärgid ning raemedalid.

2. Skis Rossignol S.A. Rossignol on prantsuse keeles ööbik.

3. Harilik kadakas (Juniperus communis).

4. Ajakirjas ilmunud Helvi Jürissoni luuletus «Mägra maja», ilmselge ja üldarusaadava allegooriaga luuletus mäkradest ja kährikkoertest.

5. Saksamaa.

Seotud lood
17.01.2015 20.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto