Sisukord
Talisport
Tänane leht
19.01.2015
Eesti Male Mälumäng Tagakülg Dilbert Avarii järel passi loovutanud eestlane ei pääse Taist koju 1901esikas Eestit ootab ees tõsine perearstide kriis Koolinoored panid oma võimed proovile robootikavõistlusel Terviseamet: noored arstid ei taha töötada üksi Perearsti kadumine teeb inimesed murelikuks Statoil läks Tallinna alkoholimüügi piirangu pärast kohtusse Eesti lühiuudised Stubb: Eestis õppusel osalemise suhtes erimeelsusi pole Palju õnne Eestis tagaotsitav Haidari võib saada Afganistani ministriks Horoskoop Küberuurijad paljastasid aastate varjatuima kuriteo Majandus Vene raha otsib Eestist kasvuvõimalust Eluasemelaenu marginaal langeb tasapisi Välismaa Paavst Franciscus pidas kõigi aegade suurima missa Ida-Ukraina konflikt lahvatas uue hooga Euroopa riigid üritavad terrorirünnakuid ära hoida Arvamus Kuidas teha head riiki: meetodist tõeni (ja mitte huvideni) Jürgen Ligi: mida lubada eestivenelastele? Presidendi Kärajad 2015: Millist Eestit jõuame pidada? Mart Helme: austus Eesti vastu algab meist endist Juhtkiri: «Pealinna poliitikate» erakondlikud juured Rein Veidemann: kaose ja surma jalus Nikolai Karajev: kas on kerge olla Charlie Hebdo? Postimees 1894. aastal Sport Spordi lühiuudised Mart Meeru tegi Eesti motospordiajalugu Kelly Sildaru näitas imelisi õhulende Me tusameele talv jätkus Otepääl Pallikaotused tõid Kalevile kaotuse Fänne hullutanud Sildaru nautis koos sõpradega sõitmist Ameerika jalgpallist unistanud poksistaari pidu Ali sünnipäeval Tarbija Mida teha kauba külge jäänud turvaelemendiga? Autokoolis maksab iga liigutus Reisifirma reisikinnitused võivad olla võltsitud Tartu Pärnu lapsed söövad putru tasuta Vana kaubamaja krundil algasid mahukad betoneerimistööd Urmas Klaas: aastavahetusballi pole plaanis kaotada Jaht käis mõisa keelust hoolimata Lähte kool otsustas algklasside maja sulgeda Tartu maraton tähistas juubelit Hommikupudru pakkumine oleneb kooli soovist Vangivalvuri töö nõuab jõudu ja külma närvi Jüri Kõre: linna eelarve kui perekonna eelarve? Silvia Russak 85 Tartlase rummikokteil pürib maailmakuulsaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Me tusameele talv jätkus Otepääl

4 min lugemist
Peeter Kümmel. FOTO: Tairo Lutter

Otepääl sai selgeks, et ajad pole kahjuks endised. Jutt ei käi poodiumikohtadest. Iial varem pole Eesti suusatajad koduvõistlusel MK-punktideta jäänud, nüüd jäid. Ning taas ei oska keegi öelda, milles asi, miks maailm eest ära liigub. Kümnes koht sprinditeates nädalavahetust suurt ei päästnud, sest finaali jõuti tänu teiste ebaõnnele ning võidelda ei suudetud isegi üheksanda koha nimel.

Tellijale Tellijale

Iseenesest oli Otepää MK-etapp äge. Publikut oli, individuaalsprindis hullasid norralased, kuid sprinditeates juhtus midagi kummalist: tänavu esimest korda jäi Norra võiduta, sest norralanna(d) ei roinudki pjedestali kõrgeimale astmele – selle eest hoolitsesid Rootsi sprindinaised Ida Ingemarsdotter ja Stina Nilsson. Meestest tegid Norrale tuule alla venelased.

Siinkohal peotäis Otepää-järgseid mõtteid ja arvamusi.

Viimane võimalus

Võinuks ju arvata, et Eesti rahvas on suusatajate senisest kesisest esinemisest löödud ega leia teed Otepääle. Leidis. Publikut oli küll vähem kui varasematel aastatel, kuid tribüünid sai täis ning kaasaelajaid jätkus metsagi. Oli pasunaid, oli lippe ja legendaarne saunatünngi toodi kohale. Kahe päeva peale kokku vaatas võistlusi kuni 10 000 suusafänni.

Seega ei ole eestlaste klaas veel pettumust pilgeni täis ning meie suusatajatele anti võimalus. Mida nood paraku ära ei kasutanud. Kas võimalus oli viimane, selgub paari aasta pärast, kui korraldatakse järgmine pidu. Või äkki on siis meie suusatamine juba tõusuteel?

Taandareng

Lihtne on öelda, et Eestis ei ole kahjuks suusatajaid, kes veaks rahvusvahelisel tasemel välja ja võiks võidelda kohtade eest veerandfinaalis. Aga kuhu nad siis jäid? Õigemini kuhu kadusid, sest veel neli aastat tagasi paugutati Otepää sprindis ülivõimsalt ja tehti ajalugu – mitte kunagi varem ega hiljem pole kuus Eesti suusatajat ühes sõidus MK-punktidele pääsenud.

Niisiis 2011. aasta Otepää MK. Kuuma grupi sprintereid polnud just palju kohal, ent raske rada sobis distantsisõitjatele kenasti. Meie mehed olid piisavalt kõvad ning tulevik tundus helge: 11. koht Kein Einaste, 14. Peeter Kümmel, 22. Karel Tammjärv, 24. Anti Saarepuu, 27. Siim Sellis, 29. Vahur Teppan. Veerandfinaali pääses tol 2011. aastal ka kaks naist – Triin Ojaste ja Piret Pormeister.

Toona, kui sprindirada läbiti sama kaua kui tänavu, kaotas Eesti kuuikust aeglaseim kvalifikatsiooni kiireimale 7,25. Nüüd jäi meie parim, Kümmel, võitjale alla 8,69. Ülejäänud jäid maha kalendriga.

Saarepuu ja Teppan lõpetasid vahepeal karjääri, kuid teised on ju noored mehed. Nad pidanuks nelja aastaga arenema, aga taandarenesid. Miks? Ja kus on järelkasv?

17.01.2015 20.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto