N, 29.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mart Helme: austus Eesti vastu algab meist endist

Mart Helme
, suursaadik, EKRE esimees
Mart Helme: austus Eesti vastu algab meist endist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mart Helme.
Mart Helme. Foto: Liis Treimann/ Postimees

Meenutaks alguses pisut ajalugu. Eriti selleks, et harida nooremat põlvkonda, kelle teadmised lähiajaloost pärinevad eelkõige propagandast.

Niisiis. Taasiseseisvunud Eesti Vabariik 1992. aasta riigikogu valimiste künnisel. Meie poliitikamaastik on lõhenenud kaheks. Ühel pool on need erakonnad (eesotsas platsi puhtaks lüüa lubava Isamaaga), mis on küünte ja hammastega vastu siinsetele okupatsioonikolonistidele kodakondsuse nullvariandi kehtestamisele, kakskeelsuse sisseseadmisele, Eesti-Vene riigipiiri kehtestamisele nõukogudeaegsele administratiivpiirile ja Eesti Vabariigile kui Nõukogude Liidu lagunemisel sündinud uuele riigile sõjaeelse vabariigi järjepidevuse asemel.

Teisel pool on Rahvarindest sündinud Keskerakond, mis, vastupidi, peab just nimelt mõistlikuks kõigi eelnimetatud otsuste langetamist ja elluviimist.

Tollastest valimistest on möödas 23 aastat. Eesti poliitika on muutunud. Ja tundmatuseni on muutunud ka poliitilise establishment’i suhtumised. Keskerakond on sisuliselt võitnud. Kodakondsusküsimustes on kõigi erinevates valitsustes olnud erakondade osalusel toimunud vaikne taandumine ja praegu lausa mangutakse venelasi Eesti kodanikeks saama. Hullemgi veel. Needsamad poliitikud, kes 20 aastat tagasi olid oma väitel valmis kartulikoori sööma ja Eesti kui rahvusriigi eest surema, on nüüd tegelikult kapituleerunud mitte üksnes okupatsioonikolonistide ja nende järglaste kohtlemise küsimuses, vaid ka mujalt ähvardava massiimmigratsiooni ees. Seda, kui edukad on meile 20 aastat multikultuurset integratsioonipoliitikat peale surunud lääneeurooplased oma õpetuste järgimisel ise olnud, näeme praegu Prantsusmaal ja mujal Euroopas, kus palju väiksema osakaalu ja kaugema emamaaga immigrandirühmad meie silme all heaoluühiskonda varemeteni lammutavad.

Tagasi üles