Sisukord
Arvamus
Postimees
19.01.2015
Eesti Male Mälumäng Tagakülg Dilbert Avarii järel passi loovutanud eestlane ei pääse Taist koju 1901esikas Eestit ootab ees tõsine perearstide kriis Koolinoored panid oma võimed proovile robootikavõistlusel Terviseamet: noored arstid ei taha töötada üksi Perearsti kadumine teeb inimesed murelikuks Statoil läks Tallinna alkoholimüügi piirangu pärast kohtusse Eesti lühiuudised Stubb: Eestis õppusel osalemise suhtes erimeelsusi pole Palju õnne Eestis tagaotsitav Haidari võib saada Afganistani ministriks Horoskoop Küberuurijad paljastasid aastate varjatuima kuriteo Majandus Vene raha otsib Eestist kasvuvõimalust Eluasemelaenu marginaal langeb tasapisi Välismaa Paavst Franciscus pidas kõigi aegade suurima missa Ida-Ukraina konflikt lahvatas uue hooga Euroopa riigid üritavad terrorirünnakuid ära hoida Arvamus Kuidas teha head riiki: meetodist tõeni (ja mitte huvideni) Jürgen Ligi: mida lubada eestivenelastele? Presidendi Kärajad 2015: Millist Eestit jõuame pidada? Mart Helme: austus Eesti vastu algab meist endist Juhtkiri: «Pealinna poliitikate» erakondlikud juured Rein Veidemann: kaose ja surma jalus Nikolai Karajev: kas on kerge olla Charlie Hebdo? Postimees 1894. aastal Sport Spordi lühiuudised Mart Meeru tegi Eesti motospordiajalugu Kelly Sildaru näitas imelisi õhulende Me tusameele talv jätkus Otepääl Pallikaotused tõid Kalevile kaotuse Fänne hullutanud Sildaru nautis koos sõpradega sõitmist Ameerika jalgpallist unistanud poksistaari pidu Ali sünnipäeval Tarbija Mida teha kauba külge jäänud turvaelemendiga? Autokoolis maksab iga liigutus Reisifirma reisikinnitused võivad olla võltsitud Tartu Pärnu lapsed söövad putru tasuta Vana kaubamaja krundil algasid mahukad betoneerimistööd Urmas Klaas: aastavahetusballi pole plaanis kaotada Jaht käis mõisa keelust hoolimata Lähte kool otsustas algklasside maja sulgeda Tartu maraton tähistas juubelit Hommikupudru pakkumine oleneb kooli soovist Vangivalvuri töö nõuab jõudu ja külma närvi Jüri Kõre: linna eelarve kui perekonna eelarve? Silvia Russak 85 Tartlase rummikokteil pürib maailmakuulsaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jürgen Ligi: mida lubada eestivenelastele?

3 min lugemist
Jürgen Ligi FOTO: Toomas Tatar

Pealkirja küsimus on toimetuse esitatud, erakondadele peaks see lõppema enne viimast sõna. Ka lubadusi endid peaks vähem olema, ent nende jagamine rahvuse järgi tuleks välistada. Riigi eesmärgid ja piirangud peavad olema ühtviisi teada antud kõigile valijatele, ja erandit ei anna teha ka sellele, et Eesti riigi pidamise õigustus on eesti rahva, keele ja kultuuri säilimine. See on igavikuline, mitte valitsus- või valimisperioodi asi.

Tellijale Tellijale

Kõigile ei saa see meeldida ühtmoodi, paljud võivad pidada seda iganenuks, ent uhke suurrahvas saab sisimas kindlasti sellest väikesest uhkusest aru ning poliitikutel pole valikutki, kuni põhiseadus kehtib. Teised õigustused on teistel riikidel ja see ei sega üksteist ega kultuure austamast.

Võrdlemistel maksab küllap olla ettevaatlik, kuidagi tuleb anda ka lubadus, et Venemaaga võrreldes on Eesti riik salliv, aus, inimlik, jõukam, demokraatlik, lugupeetud. Kõige erilisem lubadus peaks olema keeleõppe parandamine, oma materiaalsuses kõige neutraalsem aga, et Eestil on majanduslikud eelised, parem palk, ettevõtluskeskkond, sotsiaalne kaitse. Ent vene hinge parimad insenerid on kuritarvitanud selle rahvakillu keskmisest vasakpoolseimaid instinkte, lubades just neile rohkem tasuta asju, hindade alandamist ja sissetulekuimesid.

17.01.2015 20.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto