Sisukord
Arvamus
Tänane leht
19.01.2015
Eesti Male Mälumäng Tagakülg Dilbert Avarii järel passi loovutanud eestlane ei pääse Taist koju 1901esikas Eestit ootab ees tõsine perearstide kriis Koolinoored panid oma võimed proovile robootikavõistlusel Terviseamet: noored arstid ei taha töötada üksi Perearsti kadumine teeb inimesed murelikuks Statoil läks Tallinna alkoholimüügi piirangu pärast kohtusse Eesti lühiuudised Stubb: Eestis õppusel osalemise suhtes erimeelsusi pole Palju õnne Eestis tagaotsitav Haidari võib saada Afganistani ministriks Horoskoop Küberuurijad paljastasid aastate varjatuima kuriteo Majandus Vene raha otsib Eestist kasvuvõimalust Eluasemelaenu marginaal langeb tasapisi Välismaa Paavst Franciscus pidas kõigi aegade suurima missa Ida-Ukraina konflikt lahvatas uue hooga Euroopa riigid üritavad terrorirünnakuid ära hoida Arvamus Kuidas teha head riiki: meetodist tõeni (ja mitte huvideni) Jürgen Ligi: mida lubada eestivenelastele? Presidendi Kärajad 2015: Millist Eestit jõuame pidada? Mart Helme: austus Eesti vastu algab meist endist Juhtkiri: «Pealinna poliitikate» erakondlikud juured Rein Veidemann: kaose ja surma jalus Nikolai Karajev: kas on kerge olla Charlie Hebdo? Postimees 1894. aastal Sport Spordi lühiuudised Mart Meeru tegi Eesti motospordiajalugu Kelly Sildaru näitas imelisi õhulende Me tusameele talv jätkus Otepääl Pallikaotused tõid Kalevile kaotuse Fänne hullutanud Sildaru nautis koos sõpradega sõitmist Ameerika jalgpallist unistanud poksistaari pidu Ali sünnipäeval Tarbija Mida teha kauba külge jäänud turvaelemendiga? Autokoolis maksab iga liigutus Reisifirma reisikinnitused võivad olla võltsitud Tartu Pärnu lapsed söövad putru tasuta Vana kaubamaja krundil algasid mahukad betoneerimistööd Urmas Klaas: aastavahetusballi pole plaanis kaotada Jaht käis mõisa keelust hoolimata Lähte kool otsustas algklasside maja sulgeda Tartu maraton tähistas juubelit Hommikupudru pakkumine oleneb kooli soovist Vangivalvuri töö nõuab jõudu ja külma närvi Jüri Kõre: linna eelarve kui perekonna eelarve? Silvia Russak 85 Tartlase rummikokteil pürib maailmakuulsaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nikolai Karajev: kas on kerge olla Charlie Hebdo?

2 min lugemist
Nikolai Karajev FOTO: SCANPIX

Charles Dickensi romaanis «Kõle maja» on jutt imeheast viktoriaanlikust naisest, kes igapidi muretseb Aafrika vaeste laste pärast ning ei taju seda, mis teda ümbritseb, ehk oma kodulinna laste kurba saatust. Peatüki pealkirjaks on «Teleskoopiline filantroopia». Praegu kirjutaks Dickens vist teleskoopilisest solidaarsusest.

Tellijale Tellijale

​Tõesti, kerge on olla Charlie Hebdo olukorras, kui teid isiklikult midagi ei ähvarda. Kellele aga on vaja solidaarsus, kui see ei maksa midagi? Mis on niisuguse solidaarsuse hind? «Je suis Charlie Hebdo» ütluse ülespanemine veebi maailma ei muutu. Peaasi, et riski ka ei ole. Rahulikus Eestis pöörased pseudomoslemid mind peksma ei tule ju. Tallinn pole Pariis või Marseille.

Sarnane lugu: 1930. aastate keskel avaldas argentina kirjanik Jorge Luis Borges artikli «Olen juut» vastuseks kohalikele juudivastastele marurahvuslastele. Konks on selles, et Borges polnud juut. Tolleaegse Argentina suureks sõbraks oli natsistlik Saksamaa, keegi ei teadnud, mis juhtub juutidega homme ja kas solidaarsus nendega on ohtlik. Marurahvuslased jultusid, juudid kartsid. Borgese sõnad olid seega kaalukad. Kõik teadsid, et ta on valmis vastutama kasvõi töökohaga. Millega riskivad täna need, kes on Charlie Hebdo?

17.01.2015 20.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto