K, 7.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartu maraton tähistas juubelit

Signe Ivask, reporter
Tartu maraton tähistas juubelit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
TRT02: TARTU MARATONI 55 JUUBELI RETROSÕIT  : TARTU, EESTI, 17JAN15 -  
Täna toimus Tehvandi staadionil Tartu Maratoni 55. juubeli tähistamiseks  Retrosõit.
kt/Foto KRISTJAN TEEDEMA
TRT02: TARTU MARATONI 55 JUUBELI RETROSÕIT : TARTU, EESTI, 17JAN15 - Täna toimus Tehvandi staadionil Tartu Maratoni 55. juubeli tähistamiseks Retrosõit. kt/Foto KRISTJAN TEEDEMA Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Reede hommikul tuli Raekoja platsile Tartu maratoni juubeliürituste sarja avama üle saja inimese. Nende hulgast jätkasid 39 spordisõpra maratoni 55 aasta juubeli tähistamist Tartu–Uhti 15 kilomeetri pikkuse matkaga. Hoolimata kehvast suusailmast ja tuultest, mis lagendikel keerutasid, otsustasid mõned teekonna ette võtta isegi suuskadel.

Esimene matkaline, Silver Eensaar, läbis distantsi joostes ja jõudis finišisse poolteist tundi pärast starti. Teised jõudsid kohale suures grupis ligikaudu tund aega hiljem. Finišis said matkalised diplomi, retrostiilis valmistatud Tartu maratoni mütsi, Tartu maratoni ajalugu kokkuvõtva raamatu ning kausitäie sooja hernesuppi.

Laupäeval pärast Otepää MK-etapi starte pääsesid huvilised Tehvandil Tartu maratoni juubeli retrosõidule, kus kõik soovijad said näidata oma vanadest aegadest pärit suusakostüüme ja -varustust. Rajal liikusid suusatajad omapärases riietuses, palju oli näha villaseid sokke ja kampsuneid ning puidust suuski.

Märksõnad
Tagasi üles