E, 3.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Stubb: Eestis õppusel osalemise suhtes erimeelsusi pole

BNS
Stubb: Eestis õppusel osalemise suhtes erimeelsusi pole
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Alexander Stubb
Alexander Stubb Foto: SCANPIX

Soome peaminister Alexander Stubb eitab väidet, nagu tekitaks Soome õhujõudude võimalik osalemine eeloleval kevadel Eestis koos USA lennuväega peetavatel õppustel riigi välispoliitilises juhtkonnas erimeelsusi.

Stubb ütles rahvusringhäälingule YLE antud usutluses, et kõnealuste õppuste üle on valitsuse välis- ja julgeolekupoliitikakomisjonis arutletud ja selle kasulikkust kaalutud, nagu tehakse kõigi õppuste puhul. «Ma ei hakkaks seda üle dramatiseerima. On selge, et välis- ja julgeolekupoliitikakomisjonis arutame erinevaid asju ja kaalume nende kasulikkust,» lausus Stubb, kelle meelest ei ole praegusel juhul küsimus ka suhetes NATOga. Konkreetset ettepanekut selles küsimuses veel laual ei ole, lisas ta.

Ajaleht Helsingin Sanomat teatas varem, et erinevalt Stubbist ja kaitseminister Carl Haglundist ei toeta president Sauli Niinistö ja välisminister Erkki Tuomioja õppustel osalemist. Ajalehe anonüümsust palunud allika kinnitusel on nende vastuseis seotud Ukraina kriisiga. Allika hinnangul on oma osa ka Venemaa arusaamal, et Ämari koolituskeskus on üks NATO kaitse tugipunkte.

Märksõnad
Tagasi üles