Sisukord
Tarbija
Tänane leht
19.01.2015
Eesti Male Mälumäng Tagakülg Dilbert Avarii järel passi loovutanud eestlane ei pääse Taist koju 1901esikas Eestit ootab ees tõsine perearstide kriis Koolinoored panid oma võimed proovile robootikavõistlusel Terviseamet: noored arstid ei taha töötada üksi Perearsti kadumine teeb inimesed murelikuks Statoil läks Tallinna alkoholimüügi piirangu pärast kohtusse Eesti lühiuudised Stubb: Eestis õppusel osalemise suhtes erimeelsusi pole Palju õnne Eestis tagaotsitav Haidari võib saada Afganistani ministriks Horoskoop Küberuurijad paljastasid aastate varjatuima kuriteo Majandus Vene raha otsib Eestist kasvuvõimalust Eluasemelaenu marginaal langeb tasapisi Välismaa Paavst Franciscus pidas kõigi aegade suurima missa Ida-Ukraina konflikt lahvatas uue hooga Euroopa riigid üritavad terrorirünnakuid ära hoida Arvamus Kuidas teha head riiki: meetodist tõeni (ja mitte huvideni) Jürgen Ligi: mida lubada eestivenelastele? Presidendi Kärajad 2015: Millist Eestit jõuame pidada? Mart Helme: austus Eesti vastu algab meist endist Juhtkiri: «Pealinna poliitikate» erakondlikud juured Rein Veidemann: kaose ja surma jalus Nikolai Karajev: kas on kerge olla Charlie Hebdo? Postimees 1894. aastal Sport Spordi lühiuudised Mart Meeru tegi Eesti motospordiajalugu Kelly Sildaru näitas imelisi õhulende Me tusameele talv jätkus Otepääl Pallikaotused tõid Kalevile kaotuse Fänne hullutanud Sildaru nautis koos sõpradega sõitmist Ameerika jalgpallist unistanud poksistaari pidu Ali sünnipäeval Tarbija Mida teha kauba külge jäänud turvaelemendiga? Autokoolis maksab iga liigutus Reisifirma reisikinnitused võivad olla võltsitud Tartu Pärnu lapsed söövad putru tasuta Vana kaubamaja krundil algasid mahukad betoneerimistööd Urmas Klaas: aastavahetusballi pole plaanis kaotada Jaht käis mõisa keelust hoolimata Lähte kool otsustas algklasside maja sulgeda Tartu maraton tähistas juubelit Hommikupudru pakkumine oleneb kooli soovist Vangivalvuri töö nõuab jõudu ja külma närvi Jüri Kõre: linna eelarve kui perekonna eelarve? Silvia Russak 85 Tartlase rummikokteil pürib maailmakuulsaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Reisifirma reisikinnitused võivad olla võltsitud

1 min lugemist

Probleemid reisifirmalt Reisiks OÜ ostetud reisiteenustega jätkuvad. Paljud kliendid ei saanud läinud töönädala lõpus enam välismaalt koju tagasi, sest neile saadetud broneeringukinnitused ei kehti.

«Pidime reedel hakkama tagasi lendama, aga selgus, et meist kahe broneeringud ei kehti,» rääkis Kuubale lõksu jäänud ajakirjanik Tuuli Koch.

Võlaõigusseaduse järgi peab reisikinnitus sisaldama muuhulgas reisikorraldaja ja reisijate nime ja aadressi, kui leping on sõlmitud vahendaja kaudu, siis ka vahendaja nime ja aadressi, reisi kellaaegu ja kohti ning teekonna kirjeldust. Lisaks peab olema viidatud nõuetele reisist loobumise puhul ja võimalikele lisakuludele.

Segadusest broneeringukinnitusega on teatanud ka teised Reisiks OÜ kliendid. Tarbijakaitse avalike suhete juht Hanna Turetski-Toomik selgitas, et kõnealune «dokument» ei sisalda tarbija kontaktandmeid, mis tähendab, et lennufirmale pole neid ka edastatud. «Kui tegemist peaks olema ka reaalse broneeringuga, siis lennufirmal ei ole võimalust teavitada reisijat broneeringute muutmisest või tühistamisest,» rääkis ta,

Kochil õnnestus reisikorraldajaga ühendust saada SMSi teel. «Saatsime kohe sõnumi ja küsisime, mis juhtus, ning saime vastuse, et nad uurivad, kuid pärast pole enam ei sõnumitele ega telefonile vastatud,» kirjeldas ta.

Eesti sõprade abil pääses Koch laupäeval Kuubal lennukile, mis pealinna Havanna asemel lendas aga välja kuurortlinnast Varaderost. Kuigi tagasisõidupiletite hind läks tunduvalt kallimaks, pääses ajakirjanik üleeile õhtuks Eestisse. Eile õhtul oli aga Kochi reisiseltskonna liikmetest üks endiselt Saksamaal Frankfurdi lennujaamas.

Reisiks OÜ juhi Hanno Kivisilla sõnul ei olnud probleem mitte reisifirmas endas, vaid pangas. «Meie maksame raha edasi, pank pole seda aktsepteerinud ja meie raha on broneeringutes kinni,» selgitas ta ühele kliendile.

Seotud lood
17.01.2015 20.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto