Sisukord
Arvamus
Tänane leht
19.01.2015
Eesti Male Mälumäng Tagakülg Dilbert Avarii järel passi loovutanud eestlane ei pääse Taist koju 1901esikas Eestit ootab ees tõsine perearstide kriis Koolinoored panid oma võimed proovile robootikavõistlusel Terviseamet: noored arstid ei taha töötada üksi Perearsti kadumine teeb inimesed murelikuks Statoil läks Tallinna alkoholimüügi piirangu pärast kohtusse Eesti lühiuudised Stubb: Eestis õppusel osalemise suhtes erimeelsusi pole Palju õnne Eestis tagaotsitav Haidari võib saada Afganistani ministriks Horoskoop Küberuurijad paljastasid aastate varjatuima kuriteo Majandus Vene raha otsib Eestist kasvuvõimalust Eluasemelaenu marginaal langeb tasapisi Välismaa Paavst Franciscus pidas kõigi aegade suurima missa Ida-Ukraina konflikt lahvatas uue hooga Euroopa riigid üritavad terrorirünnakuid ära hoida Arvamus Kuidas teha head riiki: meetodist tõeni (ja mitte huvideni) Jürgen Ligi: mida lubada eestivenelastele? Presidendi Kärajad 2015: Millist Eestit jõuame pidada? Mart Helme: austus Eesti vastu algab meist endist Juhtkiri: «Pealinna poliitikate» erakondlikud juured Rein Veidemann: kaose ja surma jalus Nikolai Karajev: kas on kerge olla Charlie Hebdo? Postimees 1894. aastal Sport Spordi lühiuudised Mart Meeru tegi Eesti motospordiajalugu Kelly Sildaru näitas imelisi õhulende Me tusameele talv jätkus Otepääl Pallikaotused tõid Kalevile kaotuse Fänne hullutanud Sildaru nautis koos sõpradega sõitmist Ameerika jalgpallist unistanud poksistaari pidu Ali sünnipäeval Tarbija Mida teha kauba külge jäänud turvaelemendiga? Autokoolis maksab iga liigutus Reisifirma reisikinnitused võivad olla võltsitud Tartu Pärnu lapsed söövad putru tasuta Vana kaubamaja krundil algasid mahukad betoneerimistööd Urmas Klaas: aastavahetusballi pole plaanis kaotada Jaht käis mõisa keelust hoolimata Lähte kool otsustas algklasside maja sulgeda Tartu maraton tähistas juubelit Hommikupudru pakkumine oleneb kooli soovist Vangivalvuri töö nõuab jõudu ja külma närvi Jüri Kõre: linna eelarve kui perekonna eelarve? Silvia Russak 85 Tartlase rummikokteil pürib maailmakuulsaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: «Pealinna poliitikate» erakondlikud juured

2 min lugemist
FOTO: Urmas Nemvalts

Jüri Parijõe tuntud lastejutus ootab poiss pikisilmi linna läinud isa, kes lubas talle uued saapad tuua. Viimaks läheb peategelase kannatamatus nii suureks, et ta üritab seinakella edasi lükata, ja saab muidugi selle eest pragada – ega siis aeg sellest edasi liigu. Omaette mõtleb poiss, et kui lükata kõiki maailma kelli, siis liiguks ka aeg.

Tellijale Tellijale

Suve- ja talveaja nihutamisest teame, et selles järelduses ongi omajagu tõtt. Jätab üks riik tunnise nihke tegemata, on segadust kui palju. Loo moraal? Eesti, nii väike kui ta on, peaks olulistes poliitilistes küsimustes suutma riigipiire arvestades ühte jalga käia. Nii nagu näiteks Saaremaal ei saa olla oma kellaaega, nii ei peaks olema kohalikel omavalitsustel, ka mitte kõige suurematel, iseseisvaid «poliitikaid» küsimustes, mida tuleks lahendada riiki kui tervikut silmas pidades. Üks niisugune teema puudutab alkoholipoliitikat.

Tallinn on teadupärast asunud piirama alkoholi kättesaadavust. 8. märtsist ei tohi pealinnas pühapäeviti alkoholi müüa. 1. juulil jõustuv linna alkoholi jaemüügi ja reklaami kitsenduste määrus lubab kanget alkoholi müüa vaid poodides, mille üldpind on vähemalt 150 ruutmeetrit. Samme põhjendatakse alkoholismi leviku ning avaliku huviga võidelda alkoholi liigtarbimise vastu.

17.01.2015 20.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto