Paavst Franciscus pidas kõigi aegade suurima missa

Paavst Franciscus missa järel Manilasse kogunenud usklikke tervitamas. FOTO: AFP/SCANPIX

Manilasse kogunes eile paavst Franciscuse vabaõhumissale kuus miljonit inimest, kirikupea kutsus filipiinlasi levitama katoliiklust Aasias.

Tegemist on kõigi aegade suurima missaga, mille üks paavst on pidanud. Seni rahvarohkeim paavsti peetud missa oli Johannes Paulus II esinemine samas paigas aastal 1995. Tollal tuli kohale umbes viis miljonit inimest.

Filipiinid on katoliku kiriku tähtsaim piirkond Aasias. Paavst kiitis jutlusel filipiinlasi talle osutatud lugupidamise eest. «Filipiinid on esmatähtis katoliiklik riik Aasias. See on iseenesest jumala eriline kingitus, õnnistus,» ütles Franciscus.

Ta võttis sõna vaesuse, rumaluse ja korruptsiooni vastu – teemad, mida ta on oma viiepäevase Filipiinidevisiidi ajal korduvalt käsitlenud. Paavst Franciscus saabus Manilasse üleeile Taclobanist, kus ta oli sunnitud tormi tõttu oma külaskäiku lühendama.

Paavst käis Taclobanis lohutamas ligi poolteist aastat tagasi seda piirkonda laastanud taifuuni Haiyan ohvreid. Taifuuni tagajärjel hukkus pea 6300 inimest. Taclobani külaskäik sai kurva lõpu –  surma sai lavakonstruktsioone demonteerinud vabatahtlik.

Paavst lahkus Filipiinidelt täna hommikul, lõpetades nõnda Aasia ringreisi, mille käigus külastas ta peale Filipiinide ka Sri Lankat.

Seotud lood
17.01.2015 20.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto