Sisukord
Eesti
Postimees
20.01.2015
Eesti Male Horoskoop Mälumäng Palju õnne Savisaar peab Tallinnale tagasi maksma 113 000 eurot Dilbert Tagakülg Pealinna löökaugud muudavad autosõidu ohtlikuks Eesti lühiuudised Konsensus Toompea-tsirkuses: kohale tuleb kutsuda «suvaline jope» Ristimispüha suplemine Harku järves Tulevikukoalitsioon tõotab Kaitseliidule rahalaeva 1000-eurone palk ei meelita politseisse tööle Majandus EVEA: riigi kohustusi ei saa panna ettevõtjate õlule Maksu- ja tolliamet ootab kodurahu Majanduse lühiuudised Trendikas mänguasjade Apple Välismaa Välismaa lühiuudised Mida teha islamismihõnguselt podiseva Lähis-Idaga? Arvamus Postimees 1900. aastal Kõva sõna Henry Kattago: liiklusohutuse programmi on vaja Marti Aavik: elu vaateaknal Lugeja kiri: lörtsitud kultuur Juhtkiri: see vana küsimus: millega maksta lubaduste eest Jevgenia Värä: instinktid, sõnad ja teod Ahto Lobjakas: Meri konsensus ja Ilvese kapriis Valimiste suured küsimused: mis saab lõimumisest? Kultuur Sõnavõistluse tulemused Kes külmetab, võib saada nöha Mäss, veri ja surm Budapestis Sport Kaljuveer: golf peab saama Eestis suureks Spordi lühiuudised Kõrgete sihtidega võrkpallikoondis osaleb Euroopa liigas Kas Alaveri vallandamine päästaks Eesti suusatamise? Täht sai kauaoodatud võimaluse end näidata. Itaalias Tallinn Pealinna löökaugud muudavad autosõidu ohtlikuks Tartu Beethoven kõlas Tartus juba 190 aasta eest Veinis peitub tõde ja laval ausus Peetri kogudus taastab oma koolimaja Muutlike ilmaolude tõttu tuleb jätkuvalt võidelda libedusega Kuznetsov ja Gardner jäävad antiigiärides Langebrauni ja Lorupi varju Kodumaine 3D-printer peibutab garantiiga Varjupaiga kostiliste hulk väheneb visalt Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

1000-eurone palk ei meelita politseisse tööle

5 min lugemist
Põhja prefekt Kristian Jaani. FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Politsei- ja piirivalveameti Põhja prefektuuri prefekt Kristian Jaani räägib usutluses, mis on koduvägivallavastases tegevuses seni kahe silma vahele jäetud ja miks peaks pandimajades keelama sularahaga arveldamise.

Tellijale

-Alanud aasta tõi tööd juurde patrullpolitseinikele, kes pärast kriminaliseerimise määra tõusu 200 eurole peavad vormistama poevarguste otsuseid, sest enamik neist vargustest kvalifitseerub nüüd pisirikkumiseks. Samas on Tallinna-suguses suures linnas palju muid kiiresti politsei sekkumist vajavaid kohti.

Politsei jaoks pole vahet, kas tegu on kuriteo või väärteoga, reageerima peab sellele ikka nii nagu varemgi. Muidugi, kui varas on juba käes ja kaupluses turvatöötajate valve all, siis on arusaadav, et politsei ei pea sinna vilkuritega kohale kihutama. Kui on toimunud pisivargus ja kõik juhtunu asjaolud selged, lõpetab patrull muud tähtsamad väljakutsed ja suundub seejärel kohapeale, kus võib selle rikkumise vormistada kiirmenetlusena.

-Patrullidele tuleb seega paberitööd juurde?

Jah, võib-olla tuleb nüüd neid sündmusi juurde, mida patrull peab kohapeal lahendama, aga see ei ole midagi hirmsat. Oluline on, et menetlus oleks lihtsam.

-Korrakaitsepolitsei on aastaid töötanud miinuses, lahkujate tõttu ei jätku inimesi olemasolevatele ametikohtadele. Kas veebruarist saadav kõrgem palk on olukorda muutnud?

Tänavale patrulli võtaksin ma kohe täna juurde vähemalt 15 inimest.

-Kuidas te seda auku täidate?

19.01.2015 21.01.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto