Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Konsensus Toompea-tsirkuses: kohale tuleb kutsuda «suvaline jope»

3 min lugemist

Riigikogu põhiseaduskomisjonis sai eile parlamendi komisjonide helisalvestiste teemalisel arutelul «tsirkust», nagu ütles Rein Lang, ja «kino», nagu nöökis Urmas Reinsalu, sest tuppa lasti ka ajakirjanikud. Aga ainus, milles suudeti kokku leppida, oli see, et tuleb uuesti kokku saada, koos «suvalise jopega» suitsunurgast.

Tellijale

Ma ei tea, kuidas põhiseaduskomisjonis tavaliselt asju aetakse, aga komisjoni reformierakondlasest esimehe Rait Maruste sõnul oli debatt palju elavam. Öeldi välja asju, mida oleks juba ammu võinud öelda. Sest seekord olid ruumis ka kaamerad ja diktofonid.

Maruste on saanud veidi nagu patuoinaks ettepanekuga täpsustada seadust, mida pole seni suutnud ükski Eesti Vabariigi riigikogu koosseis. Ta tahab panna paika, mida täpselt peaks komisjonide protokollid sisaldama. Mis aga kõige rohkem vaidlusi on tekitanud, on üks osa eelnõust: helisalvestised. Kas neid peaks säilitama või hävitama?

19.01.2015 21.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto