K, 28.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riigikogu nimetas Ülle Madise uueks õiguskantsleriks

Karin Kangro
, reporter
Riigikogu nimetas Ülle Madise uueks õiguskantsleriks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ülle Madise.
Ülle Madise. Foto: Sander Ilvest

Riigikogu nimetas eile presidendi õigusnõuniku ja Tartu Ülikooli riigiõiguse professori Ülle Madise uueks õiguskantsleriks. Madise nimetamist toetas 72, selle vastu oli üheksa ja erapooletuks jäi kaks riigikogu saadikut.

Madise ütles riigikogus, et õiguskantsleri ametis ei ole raske hoida professionaalset, erapooletut ja ausat joont, kuid raske on selgitada, et alati ei ole see, mida peetakse ebaõiglaseks, põhiseadusega vastuolus. «Ka pelk ebamõistlikkus või rumalus, kui soovite, ei pruugi olla põhiseadusvastane,» lausus ta.

Tema hinnangul on üha enam hakatud põhiseadusvastasuse argumenti kasutama oma huvide eest võitlemisel. «Küllap see on hea, et inimesed tunnevad ja uurivad põhiseadust ja saavad selle olulisusest aru. Halb on aga see, kui usutakse, et ühiskonnas saab olla üksainukene õigluse tunnetus – iseenda oma,» märkis Madise.

Tagasi üles