Sisukord
Tervis
Tänane leht
24.01.2015
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Horoskoop Tagakülg Dilbert Arvo Pärdi keskus ilmutas esimese raamatu Väljasaadetud itaallane Eestis tagasi 2401esikas Eesti lühiuudised Sotsid ja IRL hallis tsoonis Tõusvas joones Täpsus cum laude Tagaotsitav Eesti kodanik üritas Saksamaalt Lõuna-Ameerikasse pääseda Saaremets: Kui seda muusikanälga poleks, oleks kõik korras Majandus Super-Mario tegi seda jälle Majanduse lühiuudised Eesti linnad liiguvad nutivalgustuse poole Välismaa Küborgide taandumine Välismaa lühiuudised Sõbralik läbisaamine Kremliga tekitab küsimusi Arvamus Oliver Kund: mugav ebaselgus Postimees 1911. aastal Kõva sõna Juhtkiri: Vedur on DJ. Saaremets on vedur Super-Mario tegi seda jälle Päeva karikatuur Tõusvas joones Täpsus cum laude Küborgide taandumine Kätlin Konstabel: nali on Euroopa pärisosa Olev Remsu: pühadus, see püha pühadus Kultuur Arvo Pärdi keskus ilmutas esimese raamatu Luulehetk — hetk luules Sport Spordi lühiuudised Tänak kihutab Monte Carlos paljulubavalt Baleriin elevantide seas Eesti hoki tõuseb tuhast? Nagu filmis? Kelly Sildaru saab kokku kuuekohalise sponsorsumma Tarbija Noop: vastata tuleb ka ebameeldivatele küsimustele Suhtekorraldaja vastutab ettevõtte maine eest AK Shock-rock’i ekskuningas Jean-Luc Godard’i retrospektiiv Valitsuses kontod kaaperdatud Krafti-poiss on nüüd särgivabrikus Mati ja Volli seiklused Katastroof Otepääl Millises seisus on Eesti näitekirjandus. Vastus on raamatus. Arvustus: Iisraeli suurkuju raamat armastusest ja sõjast Luulehetk — hetk luules Arvustus: Claire imedemaal Raul Veede: üks vabadus, mida meil ei ole Kätlin Konstabel: nali on Euroopa pärisosa Kristjan Otsmann: eesmärkidest painatud ühiskond Tehisintellekt vajab maailma mõistmiseks meeli Kuidas tunda ära intelligentset arvutit? Arter Kokanduse MMi peaproov 10 aastat Euroopa Liidus Horoskoop Viirused ründavad! Erakordne kinoelamus Arter soovitab Mis on ilus? Marko Reikop: võltsi juttu ma ei viitsi rääkida Söögikoht: pelgulinna kohvikuromantika Briti saatkonna kokk soovitab: proovi vürtsikat kanakarrit Mees, kes alahindab joogat, on pehmo Läheb jälle sõnasõjaks Mahlakas Malaisias ahvidega kraaklemas Moe- ja ilukilde trendikatele Vajate muusikaõpet? Kutsuge audiitor! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mees, kes alahindab joogat, on pehmo

7 min lugemist
Poos nimega Sõdalane 3: 196 cm pikkune näitleja Kristjan Sarv tunnistab, et on joogat harrastades oma selja kõvasti sirgemaks saanud ning õppinud kasutama lihaseid, millest tal varem aimugi polnud. FOTO: Sander Ilvest

Pealkirjas esitatud pretensioonikas väide kuulub vandeadvokaat Allar Jõksile, endisele õiguskantslerile. Mida ütlevad seepeale teised mehed?

Tellijale Tellijale

Hea asi, öeldakse, pakub palju võimalusi. Näiteks korrastada oma mõttemaailma. Saada keha liikuvamaks ja lahtisemaks. Leida meelerahu. Saavutada elus tasakaal.

Kas tahate seda kõike – ja enamgi veel? Siis kuulake, mida on nädalavahetuse joogafestivali eel oma meelisharrastuse kohta öelda viiel tuntud mehel. (Jah, jooga sobib ka meestele, mitte peamiselt naistele!)

1. Kui kaua ja mis tüüpi joogaga tegelete?

2. Kuidas avastasite enda jaoks jooga?

3. Mis kasu olete joogast saanud?

4. Mis on teile joogas kõige huvitavam ja mis kõige raskem?

5. Mis on joogat harrastades teie eesmärk?

6. Kuidas sobib jooga meestele? On ju mehed sageli puised ja nurgelisemad kui naised.

Kristjan Sarv, näitleja, hääletehnika õppejõud

1. Regulaarset joogatamist alustasin 2012. aastal. Käisin kõigepealt abikaasa Maria juures Anusara jooga tundides, sain mingi põhja alla ning olen pärast iseseisvalt jätkanud. Kodus. Arvuti abiga. Internetiajastu – info jookseb koju kätte. Üritan iga päev vähemalt pooletunnise rea läbi teha. Aga oleme koos naisega ka joogalaagris käinud ja aeg-ajalt võtan tema grupitundidest osa.

Peep Vain, muusikahuviline investor, koolitaja

1. Olen tegelenud joogaga juba seitse-kaheksa aastat. Alustasin Ashtanga joogaga tänu [Tallinna Ashtanga jooga kooli asutajale] Jocke Salokorpile, kes käis neli-viis korda aastas mu suurtel koolitustel inimesi kolm-neli korda päevas virgutamas. Sealt tekkis tema ja ta tegemiste vastu huvi. Sellest kulus ligi kaks aastat esimese trennini. Praegu teen kaks korda nädalas pikema trenni ja korra-paar iseseisvalt lühemalt.

Allar Jõks, vandeadvokaat

1. Ashtanga joogat olen harrastanud seitse ja pool aastat. Pikemate-lühemate pausidega. Tegemist on dünaamilise stiiliga, kus mediteerimise osa on vähem. Parematel aegadel olen teinud seda viis korda nädalas, selle nädala laeks jääb kaks korda.

Ville Jehe, ettevõtja, Arengufondi nõukogu esimees

1. Joogaga puutusin esimest korda kokku 1989. aastal, kui osalesin ligi aasta kestnud intensiivsel Raja Buddhi jooga kursusel. Tollest ajast jäid igapäevaellu mõned üksikud tehnikad. Uuesti jõudsin jooga juurde kuus aastat tagasi, Babaji Krija jooga ja Krija Hatha jooga tehnikad on saanud nüüd igapäevaelu osaks.

Tamur Tohver, lavastaja, õpetaja

1. Olen tegelenud joogaga kolm aastat. Alustasin füüsilise Krija Hatha joogaga ja hästi kiirelt lisandus vaimsete vahendite sihipärane kasutamine: hingamisharjutused, intuitsiooni ja improvisatsiooni arendamise ning teadlikkuse suunamise harjutused, energiajuhtimine jpm. Alustasin 20 minutiga hommikul, nüüdseks on praktika kasvanud pooleteise tunni peale, lisaks vastavalt vajadusele integreeritud päeva muude tegevustega, märkamatult. Hatha jooga hoiab ideaalses vormis. Hingamisharjutused kompenseerivad vaimse energia kulu. Ma ei ole kohanud 40ndates meeste füüsilise ega vaimse tervise probleeme, nagu rasvumine ja liigeste vaevused ning stress ja läbipõlemine.

23.01.2015 26.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto