Sisukord
Eesti
Postimees
19.02.2020
Ilves: loodan, et lääs ei ole veel lõppenud (4) Eesti Küberpättide nahka läks 13 miljonit eurot Apteekrid andsid reformipöörajate vastu turmtuld Tallinna linnapolitsei saatis Maardu taksojuhtidele ultimaatumi Mäggi: Eestil on Hiinast rohkem võita kui kaotada (1) Pärnu võimuliit läks lõhki Jäävaba meri ajas hülged poegima laidudele Majandus Riigifirma napsas kuluka võidu Saksamaa ja Euroopa huvid käivad käsikäes Välismaa Venemaal kaalutakse ekspresidentide puutumatust (1) Rootsis valmis maailma suurim vastlakukkel Torm tõi Iiri rannikule hüljatud laeva Arvamus Juhtkiri: rekordhind ja kaotatud aastad (2) Arved Breidaks: Tehvandile suusahall (1) Paloma Krõõt Tupay: presidendi punane joon (4) Marek Sammul: suletus toodab konnatiike Indrek Leppik, Viljar Kähari: Eesti pakub katuseta maja Erkki Bahovski: kodanike Euroopa (1) Meie Eesti Aimar Altosaar: Eesti rahva küpsustunnistus Sergei Metlev: manifest kui kahtlusi vaigistav lootus (1) Kultuur Jaan Krossi põrgu ja purgatoorium Kommunism veetles vaid kodanlikust spliinist? Sport Türgi korvpallur võttis uue nime Heino Endeni järgi Kodus teise kuldmedali teeninud Wierer: värisesin viimases tiirus päris palju Anett Kontaveit pääses Dubais teise ringi Anett Kontaveit: sisehallist välja minek tahab harjumist, aga sain hästi hakkama Tartu Aksel Part: autosõit kui asotsiaalne tegevus (1) Mall Värva: loodusega koosolemise ilu ja võlu Prokuratuur täpsustas Valvo Semilarski süüdistust Miss Valentine toob Tartusse 35 riigi parimad võimlejad Raatuse koolis püsivad pinged löövad direktori Toomas Kingu vererõhu lakke Piinatud hinged treppidel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Tema auks on nimetatud tänavaid, riiklikke autasusid ja preemiaid, talle on püstitatud ausambaid ja mälestusmärke jne. Ning mitte ainult Ukrainas, vaid ka Rumeenias, Moldovas, Ameerika Ühendriikides, Kanadas ja mujalgi. Tema nime kannab Pjotr Tšaikovski ooper. Austraalias on tema nimi antud ühele rahvuspargile. Ta on Vene impeeriumi kõrgeima autasu, Peeter I poolt 1698. aastal asutatud Andrei Pervozvannõi ordeni nr 2 kavaler. Kes oli see Ukraina riigitegelane ja poliitik, kelle portree on ka 10-grivnasel rahatähel?

2. Selle nautimiseks peaks nauditava temperatuur olema 10 °C. Tõeliselt pühendunud gurmaanid kasutavad selle nautimisel elevandiluust valmistatud vahendit. Mida nauditakse?

3. Kes on NBA suurim korvikütt läbi aegade? Oma karjääri jooksul 38 387 punkti visanud korvpallur on NBA parim üldse üheksas kategoorias.

4. Millist päeva on eesti keeles nimetatud ka Issanda ümberlõikamise pühaks, samuti Jeesuse nimepäevaks?

5. 1492. aastat peetakse Ameerika avastamise aastaks. See on ka üks oluline telefoninumber. Kuhu satute, kui helistate sellel numbril?

------

Vastused:

1. Ivan Mazepa.

2. Kaaviari ehk musta kalamarja.

3. Kareem Abdul-Jabbar (a-ni 1971 Ferdinand Lewis Alcindor Jr).

4. 1. jaanuar ehk Uno päev.

5. Naiste tugiliinile.

Seotud lood
    18.02.2020 19.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto