Sisukord
Arter
Tänane leht
24.01.2015
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Horoskoop Tagakülg Dilbert Arvo Pärdi keskus ilmutas esimese raamatu Väljasaadetud itaallane Eestis tagasi 2401esikas Eesti lühiuudised Sotsid ja IRL hallis tsoonis Tõusvas joones Täpsus cum laude Tagaotsitav Eesti kodanik üritas Saksamaalt Lõuna-Ameerikasse pääseda Saaremets: Kui seda muusikanälga poleks, oleks kõik korras Majandus Super-Mario tegi seda jälle Majanduse lühiuudised Eesti linnad liiguvad nutivalgustuse poole Välismaa Küborgide taandumine Välismaa lühiuudised Sõbralik läbisaamine Kremliga tekitab küsimusi Arvamus Oliver Kund: mugav ebaselgus Postimees 1911. aastal Kõva sõna Juhtkiri: Vedur on DJ. Saaremets on vedur Super-Mario tegi seda jälle Päeva karikatuur Tõusvas joones Täpsus cum laude Küborgide taandumine Kätlin Konstabel: nali on Euroopa pärisosa Olev Remsu: pühadus, see püha pühadus Kultuur Arvo Pärdi keskus ilmutas esimese raamatu Luulehetk — hetk luules Sport Spordi lühiuudised Tänak kihutab Monte Carlos paljulubavalt Baleriin elevantide seas Eesti hoki tõuseb tuhast? Nagu filmis? Kelly Sildaru saab kokku kuuekohalise sponsorsumma Tarbija Noop: vastata tuleb ka ebameeldivatele küsimustele Suhtekorraldaja vastutab ettevõtte maine eest AK Shock-rock’i ekskuningas Jean-Luc Godard’i retrospektiiv Valitsuses kontod kaaperdatud Krafti-poiss on nüüd särgivabrikus Mati ja Volli seiklused Katastroof Otepääl Millises seisus on Eesti näitekirjandus. Vastus on raamatus. Arvustus: Iisraeli suurkuju raamat armastusest ja sõjast Luulehetk — hetk luules Arvustus: Claire imedemaal Raul Veede: üks vabadus, mida meil ei ole Kätlin Konstabel: nali on Euroopa pärisosa Kristjan Otsmann: eesmärkidest painatud ühiskond Tehisintellekt vajab maailma mõistmiseks meeli Kuidas tunda ära intelligentset arvutit? Arter Kokanduse MMi peaproov 10 aastat Euroopa Liidus Horoskoop Viirused ründavad! Erakordne kinoelamus Arter soovitab Mis on ilus? Marko Reikop: võltsi juttu ma ei viitsi rääkida Söögikoht: pelgulinna kohvikuromantika Briti saatkonna kokk soovitab: proovi vürtsikat kanakarrit Mees, kes alahindab joogat, on pehmo Läheb jälle sõnasõjaks Mahlakas Malaisias ahvidega kraaklemas Moe- ja ilukilde trendikatele Vajate muusikaõpet? Kutsuge audiitor! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Viirused ründavad!

2 min lugemist
Alan Adojaan. FOTO: Erakogu

Juhhei, ja ongi taas käes see tore aeg, mida ilmselt paljud põnevusega ootavad. See iga kahe aasta tagant korduv helge valimiste-eelne aeg. Neid kuid riigi elus võiks võrrelda talvise ränga gripipuhanguga, mis organismi laastab.

Tellijale Tellijale

Osal algab see juba sügise lõpupoole, enamikul aga pärast aastavahetust. Kõikjal toimub häälenäljas poliitikute kui usinate viiruste täispealetung. Hiilivad aga salakavalalt ligi: kõrvade kaudu raadiost ja silmade kaudu lehest või telekast, ning nagu sellest veel vähe oleks, kolleegid-tuttavadki levitavad, kuis jaksavad. Osa viirusi ronib lausa koduukse taha, üritades end sisse osta. Vaktsineerimine selle ilge taudi vastu kahjuks ei aita. Ainuke võimalus on kodumaalt lahkuda, end päikese all praadida ja katsuda mitte .ee-lõpulistele aadressidele ronida.

Ajakirjandusele on need muidugi puhta pidupäevad, õigemini pidukuud. Põnevat infot voolab toimetustesse igast torust. Kõik vähegi poliitikaga seotud tegelased on nõus rõõmuga ja igal ajal intervjuusid andma. Mõni pressib lausa ise peale, kas keegi palun kirjutaks, tuleks ja pilti teeks tublist pereisast oma kätega ehitatud puukuuris poseerimas. See on ikka hämmastav, milleks osa tegelasi valmis on, et saaks vaid pulti ronida. Igal aastal ületatakse eelmiste kordade lollusi. Lapsikud, totrad ja kõiki vahendeid kasutavad kampaaniad on üks teema, neid lihtsalt on aastate pärast piinlik vaadata. Palju hullem on aga solgi kahurdamine ja isiklik lahmimine. Osa ongi tõsimeeli oma kampaania üles ehitanud teiste tõrvamisele ja otserünnakutele. Mida see peaks kandidaadi kohta ütlema – et riigikogus hakkabki ta teistel kõri närima ja sigatsema? Pigem tahaks seal näha inimesi, kes koostöö ja kompromissi peal väljas.

23.01.2015 26.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto