Sisukord
Tänane leht
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Aarne Seppel: kas parteitiiger hüppab?

4 min lugemist
Aarne Seppel FOTO: Erik Prozes/Postimees

Kiire pilguheit parteide valimisprogrammidele näitab, et info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonnale ei ole erakondadel just üleliia palju tähelepanu jagunud, kirjutab Aarne Seppel.

Tellijale

President ütles juba mõnda aega tagasi, et Eesti ei ole infoühiskonna poole teel, vaid me oleme juba infoühiskonnas kohal. Ilma interneti ja X-teeta jääks väga suur osa Eestist lihtsalt seisma. Eesti digitaalse ühiskonna edust tulevad õppima delegatsioonid sõna otsest mõttest igalt poolt maailmast. Eesti maine e-riigina on ääretult hea.

Kiire pilguheit parteide valimisprogrammidele näitab siiski, et liiga palju ei ole IKT valdkonnale tähelepanu jagunud. Selge veelahe jookseb võimu- ja opositsiooniparteide vahel, ilmselgelt saavad infotehnoloogia võimalustest paremini aru ja oskavad neis peituvat potentsiaali selgemalt esile tuua need, kellel on rohkem infot. Ja võimul olemine tähendab ka ligipääsu infole. Oma osa on sellelgi, kas programmikirjutajate hulgas on mõni, kes IKT probleeme ja võimalusi kirjeldada oskab.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto