R, 1.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Analüütikute sõnul tähendaks taandumine Putinile kaotust

Jürgen Tamme
, toimetaja
Analüütikute sõnul tähendaks taandumine Putinile kaotust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Nuttev naine eile Kiievis Tamaz Suhhiašvili mälestustseremoonial. Ukraina vabatahtlike ridades võideldnud grusiin langes lahingus Donetski lennuvälja pärast.
Nuttev naine eile Kiievis Tamaz Suhhiašvili mälestustseremoonial. Ukraina vabatahtlike ridades võideldnud grusiin langes lahingus Donetski lennuvälja pärast. Foto: SCANPIX

Nädalavahetusel taas ägenenud lahingud Ida-Ukrainas hoogustusid eile veelgi. Kui Ukraina armee teatel sõditakse Vene tavaväelastega, keda president Petro Porošenko väitel on tema kodumaale saabunud üle 9000, siis Venemaa võimud eitavad seda ning süüdistavad Kiievit relvarahu rikkumises.

«Näidake ette faktid,» ütles Vene välisminister Sergei Lavrov uudisteagentuuri Interfax vahendusel ja lisas: «Aga mitte keegi ei saa või ei taha fakte esitada.» Lavrovi sõnul on kõik väited Vene vägede viibimise kohta Ukrainas alusetud. «Enne kui te nõuate, et me millegi lõpetaksime, esitage palun tõestus, et me seda üldse teeme,» lisas ta.

Ukraina võimude teatel viivad riigi territooriumile sisenenud Vene väed koos separatistidega aga läbi ulatuslikku operatsiooni, kasutades suurtükke, reaktiivraketisüsteeme Grad ning tanke. Kõige raskemad lahingud käivad Donetski lennujaama, Avdiivka ja Krõmske asula pärast. Kohalike võimude teatel sai eile üksnes Donetski ümbruses surma viis tsiviilisikut.

Tagasi üles