Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Haruldane nimi on saladus

Siseministeerium ja andmekaitse inspektsioon (AKI) leiavad, et haruldasi eesnimesid ei tohi avaldada, kuna nime ja nägu on võimalik kokku viia.

Tellijale Tellijale

Siseministeerium palus aasta algul AKI-lt seisukohta lastele antud eesnimede avaldamisest ajakirjanikele. «See on meie iga-aastane probleem, sest mõned maavalitsused väljastavad ajakirjanikele eelmisel aastal antud eesnimesid (nii populaarseid kui ka harvaesinevaid),» kirjutas inspektsioonile siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna juhataja Enel Pungas.

Ta kinnitas, et nimeseaduse jõustumisest 2005. aastal ei avalda siseministeerium enam harvaesinevaid eesnimesid. «Eesnimede näol on tegemist küll kaudselt, kuid ikkagi isikuandmetega. Kui neid andmeid väljastada, siis tuleks seda teha väga tasakaalustatult, mitte anda neile mingit omapoolset hinnangut,» kirjutas Pungas AKI-le.

21.01.2015 23.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto