Sisukord
Uudised
Postimees
19.02.2020
Ilves: loodan, et lääs ei ole veel lõppenud (5) Eesti Küberpättide nahka läks 13 miljonit eurot Apteekrid andsid reformipöörajate vastu turmtuld Tallinna linnapolitsei saatis Maardu taksojuhtidele ultimaatumi Mäggi: Eestil on Hiinast rohkem võita kui kaotada (1) Pärnu võimuliit läks lõhki Jäävaba meri ajas hülged poegima laidudele Majandus Riigifirma napsas kuluka võidu Saksamaa ja Euroopa huvid käivad käsikäes Välismaa Venemaal kaalutakse ekspresidentide puutumatust (1) Rootsis valmis maailma suurim vastlakukkel Torm tõi Iiri rannikule hüljatud laeva Arvamus Juhtkiri: rekordhind ja kaotatud aastad (2) Arved Breidaks: Tehvandile suusahall (1) Paloma Krõõt Tupay: presidendi punane joon (4) Marek Sammul: suletus toodab konnatiike Indrek Leppik, Viljar Kähari: Eesti pakub katuseta maja Erkki Bahovski: kodanike Euroopa (1) Meie Eesti Aimar Altosaar: Eesti rahva küpsustunnistus Sergei Metlev: manifest kui kahtlusi vaigistav lootus (1) Imbi Paju: mõtisklus Eesti riigist ja rahvastest Kultuur Jaan Krossi põrgu ja purgatoorium Kommunism veetles vaid kodanlikust spliinist? Sport Türgi korvpallur võttis uue nime Heino Endeni järgi Kodus teise kuldmedali teeninud Wierer: värisesin viimases tiirus päris palju Anett Kontaveit pääses Dubais teise ringi Anett Kontaveit: sisehallist välja minek tahab harjumist, aga sain hästi hakkama Tartu Aksel Part: autosõit kui asotsiaalne tegevus (1) Mall Värva: loodusega koosolemise ilu ja võlu Prokuratuur täpsustas Valvo Semilarski süüdistust Miss Valentine toob Tartusse 35 riigi parimad võimlejad Raatuse koolis püsivad pinged löövad direktori Toomas Kingu vererõhu lakke Piinatud hinged treppidel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maarja külla jõudis vajalik jõulukink

1 min lugemist
FOTO: Margus Ansu

Väga rõõmsalt ja päikeseliselt tervitasid Põlvamaal Maarja külas elavad erivajadustega noored eile hommikul Juhani puukooli töötajaid, kes andsid seal üle tšeki 1779-eurose annetusega. See summa kogunes tänu inimestele, kes ostsid detsembris Juhani puukoolist jõulupuu – igalt müüdud kuuselt ja nulult läks euro Maarja külale. 

Vastutasuks meisterdasid Maarja küla elanikud jõuluehteid, mille said kõik annetajad oma kuuse külge. Juhani puukool on jõulupuid müües Maarja külale raha kogunud kolm aastat. «Tahame teid ka tulevikus aidata, metsast välja tuua ja inimestele näidata, et teete siin väga vajalikke asju,» ütles Juhani puukooli tootmisjuht Tea Juhani. Vajalikke ja toredaid asju valmistavad Maarja küla elanikud üheksas töökojas.

Eelmise aasta müügihitt oli tammepuust tehtud ülepannikookide labidas, loodetavasti hakkab varsti laineid lööma uudistoode, teksavaip. Kui Tea Juhani küsis, milleks on Maarja küla rõõmsal rahval raha kõige rohkem tarvis, tuligi saalist vastus, et tööelu edendamiseks. «Nii see on,» kinnitas Maarja küla juhataja Ly Mikheim.

Ta selgitas, et küla üheksa töökoda on seni tegutsenud projektide toel. Läinud aasta lõpus jäi küla aga loodetud toetusest ilma, nüüd on suur lootus saada töötubadega jätkamiseks raha sotsiaalministeeriumi korraldatud toetatud töö riigihankel. «Aga sel hankel pole me ainsad osalejad, » märkis Ly Mikheim.

Nii on ka jõulupuude müügist kogunenud annetusel kulutamiskoht teada – selle eest saab üks töökoda paar kuud edasi tegutseda. Kui ilmad soojaks lähevad, ootab Juhani puukool praegu üsna tubaseid noori jälle aiandisse appi. 

Seotud lood
18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto