Sisukord
Uudised
Postimees
17.02.2020
Maardu tõusis Eesti taksopealinnaks (12) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust Eripärased hotellid raputavad Tallinna Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Loginov jäi norralaste hammaste vahele Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maarja külla jõudis vajalik jõulukink

1 min lugemist
FOTO: Margus Ansu

Väga rõõmsalt ja päikeseliselt tervitasid Põlvamaal Maarja külas elavad erivajadustega noored eile hommikul Juhani puukooli töötajaid, kes andsid seal üle tšeki 1779-eurose annetusega. See summa kogunes tänu inimestele, kes ostsid detsembris Juhani puukoolist jõulupuu – igalt müüdud kuuselt ja nulult läks euro Maarja külale. 

Vastutasuks meisterdasid Maarja küla elanikud jõuluehteid, mille said kõik annetajad oma kuuse külge. Juhani puukool on jõulupuid müües Maarja külale raha kogunud kolm aastat. «Tahame teid ka tulevikus aidata, metsast välja tuua ja inimestele näidata, et teete siin väga vajalikke asju,» ütles Juhani puukooli tootmisjuht Tea Juhani. Vajalikke ja toredaid asju valmistavad Maarja küla elanikud üheksas töökojas.

Eelmise aasta müügihitt oli tammepuust tehtud ülepannikookide labidas, loodetavasti hakkab varsti laineid lööma uudistoode, teksavaip. Kui Tea Juhani küsis, milleks on Maarja küla rõõmsal rahval raha kõige rohkem tarvis, tuligi saalist vastus, et tööelu edendamiseks. «Nii see on,» kinnitas Maarja küla juhataja Ly Mikheim.

Ta selgitas, et küla üheksa töökoda on seni tegutsenud projektide toel. Läinud aasta lõpus jäi küla aga loodetud toetusest ilma, nüüd on suur lootus saada töötubadega jätkamiseks raha sotsiaalministeeriumi korraldatud toetatud töö riigihankel. «Aga sel hankel pole me ainsad osalejad, » märkis Ly Mikheim.

Nii on ka jõulupuude müügist kogunenud annetusel kulutamiskoht teada – selle eest saab üks töökoda paar kuud edasi tegutseda. Kui ilmad soojaks lähevad, ootab Juhani puukool praegu üsna tubaseid noori jälle aiandisse appi. 

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto