Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kohus tühistas umbusaldusavalduse Viimsi juhtidele

Märt Vooglaid. FOTO: Peeter Langovits

Tallinna halduskohus tühistas möödunud reedel Viimsi vallavolikogu eelmisel kevadel tehtud otsuse toonasele vallavõimule umbusalduse avaldamise kohta.

Tellijale Tellijale

Viimsi vallavolikogu 13. mai 2014 otsusega avaldati umbusaldust vallavolikogu aseesimehele Märt Vooglaiule, revisjonikomisjoni aseesimehele Jaak Raiele, vallavanem Alvar Ildile ning abivallavanematele Oliver Liidemannile ja Margus Kruusimäele ning vabastati nad ametist. Halduskohtule esitatud kaebuses soovisid kaebajad otsuse tühistamist.

Halduskohtu pressiesindaja Anneli Vilu sõnul leidis kohus, et otsuse vastuvõtmisel ei ole järgitud valla põhimäärusest tulenevat ärakuulamisõiguse kohustust. «Kuivõrd vallavolikogu otsuse tegemisel rikuti ärakuulamisõiguse tagamise kohustust, mis on sedavõrd oluline menetlusnormi rikkumine, et sellega kaasneb haldusakti tühistamine, tuleb Viimsi vallavolikogu 13.05.2014 otsus nr 30 seetõttu tühistada,» selgitas Vilu.

21.01.2015 23.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto