Sisukord
Arvamus
Postimees
22.01.2015
Eesti Toortoit – kas seda kassid ostaksid? Glamuurne kelm esines Eesti kodanikuna Kohus tühistas umbusaldusavalduse Viimsi juhtidele Haruldane nimi on saladus Riigikogu salvestised jäävad esialgu poolsuletuks Eesti lühiuudised Eestisse jõudis mobiilne seapõleti Idufirma juht: nad ei ole siin targemad kui meie Rootsi asüülitaotlejad kipuvad Eestisse ostlema Venemaa tahab panna allveelaevale mälestustahvli Pärnus peeti riigigümnaasiumi sarikapidu Politsei uurib petukahtlusega reisifirmat Reisiks OÜ Hiidlase elu päästis erakordne öine laevareis Palju õnne Eesti lühiuudised Horoskoop Kunstnik: Londonis on lihtne massi kaduda Majandus Majanduse lühiuudised Riik küsib õlikütte kasutajatelt lisaraha Euroopa Keskpank vajutab trükipressile Hardo Pajula raamat lahkab krediidikriisi ajalooliselt Ardo Hansson täna EKP nõukogus ei hääleta Välismaa Rootsi on Venemaa suhtes väga ettevaatlik Analüütikute sõnul tähendaks taandumine Putinile kaotust Välismaa lühiuudised Arvamus Mart Einasto, Peeter Lusmägi: tervema eluni Aarne Seppel: kas parteitiiger hüppab? Juhtkiri: sugulased omavahel Lugeja kiri Korrastatud «protokoll» Jarmo Mäkelä: miks Soome ja Eesti teineteist ei mõista? Postimees 1933. aastal Päeva karikatuur Peep Pahv: suusatamise päästmine Kultuur Vene «Leviaatan» versus Eesti «Mandariinid» Kurbmäng kolme kuulsuse, püstoli ja Mustafaga «Leviaatani» vastuvõtt Venemaal ulatub seinast seina Sport Spordi lühiuudised Tänak alustab koos maailma vägevaimate rallimeestega suurt hooaega Henri Anier: eesmärk on jõuda Inglismaa või Saksamaa kõrgliigasse Taaramäe Astanas: stressivaba võitlus koha eest marjamaal Tallinn Tallinna lühiuudised Tarbija Toortoit – kas seda kassid ostaksid? Enne lemmiklooma võtmist tuleb kümme korda mõelda Hiidlase elu päästis erakordne öine laevareis Tartu Firmad osalevad mainekatel messidel TPM graafik: kes kandideerivad riigikogu valimistel Tartus ja kuidas läks eelmisel korral Suusabuss viib tasuta Otepääle Piltuudis: kehvad lumeolud suusatajaid ei takistanud E-kunstisalong lahkub raeplatsilt Sepa staadioni saatus selgub täna Lenin jättis naised enamasti võrgutamata Maarja külla jõudis vajalik jõulukink Konguta kool paneb end proovile tehnoloogiavõistlusel MyFitness kasvas Tartu kesklinnas ligi poole suuremaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jarmo Mäkelä: miks Soome ja Eesti teineteist ei mõista?

4 min lugemist
Jarmo Mäkelä FOTO: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Ajakirjanik Jarmo Mäkelä otsib vastust küsimusele, miks toimuvad Eesti ja Soome suhetes aeg-ajalt suured verbaalsed plahvatused, nagu nägime eelmisel nädalal. Kusjuures Moskvas hüütakse nende plahvatuste peale: «Hurraa!»

Tellijale Tellijale

Võtame näiteks selle, kuidas Soome välisminister Erkki Tuomioja, tuginedes oma «rikkalikele» teadmistele Balti riikide meediamaastikust, väitis eelmisel nädalal, et Balti riigid on ajanud natsionalistlikku poliitikat, ning reaktsiooni, mille see Eestis esile kutsusid. Ma kujutan elavalt ette, kuidas Moskva kõige paremini informeeritud ringkondades sel puhul toostide saatel klaase tõsteti – taas üks kord.

Mis selgitaks Soome poole valmidust kasutada sääraseid sõnu ja mis selgitaks pea-aegu hüsteerilist reaktsiooni, mille need sõnad Eestis esile kutsusid?

Kui me tahame teha Soome ja Eesti suhete ausat analüüsi, siis minu arvates on selleks ainus tee uurida ajalugu. Mitte sõdade ja okupatsiooni ajalugu, vaid külma sõja järgset ajalugu. Ma olen kindel, et leiame sealt varjatud, ent endiselt olemasolevad ärritajad, mis hüppavad esile pea-aegu kontrollimatul viisil mitte ainult siis, kui on öeldud lolle sõnu, vaid ka siis, kui on tõeline huvide konflikt.

21.01.2015 23.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto