Sisukord
Arvamus
Postimees
21.02.2020
Isamaa Huawei-ohu koosolekul osales Huawei lobist (3) Eesti Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte (1) Lavly Perling reformib Ukraina prokuratuuri (1) Kliimamuutus sunnib metsatüli lõpetama Kaitseväest ajapikendust saanud noor: seni on enesetappu takistanud relva puudumine (30) Majandus Sealt tulevad maailma suurimad teemandid (1) Tere alustas Kruuda tehtud võlgade maksmist Helme ennustab Euroopas raskeid eelarvekõnelusi Välismaa Taani annab Misāne Lätile välja Saksa radikaal mõrvas kümme inimest GRU võis korraldada keemiarünnaku ka Sofias Rootsi parlamendi spiiker: meie demokraatiale tehti stressitaluvustest Arvamus Juhtkiri: mida teha kroonijuveelidega? Herman Kelomees: linnainimeste maaelu (1) Martin Mölder: erakondliku eelistuseta valijaist (2) Riina Solman: sõltuvusest peab olema väljapääs (3) Ene-Margit Tiit: Kapatoobri kooli lugu (2) Meie Eesti Aleksei Lotman: metsamajandus kestlikuks – kiiresti! Anu Aug: riigimetsas toimuva üle otsustamine vajab selgeid reegleid Lauri Laanisto: tükeldamise tundlik teadus Kultuur Lelulugu Eesti moodi ehk mida arvata «Sipsikust»? (3) Sport Nurgeri elu Hispaanias: võib-olla ongi parem, et alati treenerist aru ei saa Eesti jõudis MMil paarissegateatesõidus esitosinasse Kontaveidi teekond lõppes veerandfinaalis Tallinn Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte (1) Tartu Tormituuled uhtusid Peipsi randa tapva taime (5) Ringkonnakohus jättis Martin Halliku hiigelhüvitiseta (1) Ulila rahvas soovib kõnniteed kiiremini kui võimalik (1) Tartlased tähistavad vabariigi aastapäeva mitu päeva Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Jarmo Mäkelä: miks Soome ja Eesti teineteist ei mõista?

4 min lugemist
Jarmo Mäkelä FOTO: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Ajakirjanik Jarmo Mäkelä otsib vastust küsimusele, miks toimuvad Eesti ja Soome suhetes aeg-ajalt suured verbaalsed plahvatused, nagu nägime eelmisel nädalal. Kusjuures Moskvas hüütakse nende plahvatuste peale: «Hurraa!»

Tellijale

Võtame näiteks selle, kuidas Soome välisminister Erkki Tuomioja, tuginedes oma «rikkalikele» teadmistele Balti riikide meediamaastikust, väitis eelmisel nädalal, et Balti riigid on ajanud natsionalistlikku poliitikat, ning reaktsiooni, mille see Eestis esile kutsusid. Ma kujutan elavalt ette, kuidas Moskva kõige paremini informeeritud ringkondades sel puhul toostide saatel klaase tõsteti – taas üks kord.

Mis selgitaks Soome poole valmidust kasutada sääraseid sõnu ja mis selgitaks pea-aegu hüsteerilist reaktsiooni, mille need sõnad Eestis esile kutsusid?

Kui me tahame teha Soome ja Eesti suhete ausat analüüsi, siis minu arvates on selleks ainus tee uurida ajalugu. Mitte sõdade ja okupatsiooni ajalugu, vaid külma sõja järgset ajalugu. Ma olen kindel, et leiame sealt varjatud, ent endiselt olemasolevad ärritajad, mis hüppavad esile pea-aegu kontrollimatul viisil mitte ainult siis, kui on öeldud lolle sõnu, vaid ka siis, kui on tõeline huvide konflikt.

20.02.2020 21.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto